Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről kiiratkozás követke...

Egyetemről kiiratkozás következményei?

Figyelt kérdés

Hello!

az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a félévet (4.) még befejezem utána kiiratkozom a jelenlegi iskolámból, majd szeptembertől már egy másik intézménybe járnék (felvételiznék most februárban), kell-e valamit fizetnem?



2015. jan. 6. 23:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tudom, ha államilag támogatotton vagy, és nem fejezed be, vissza kell fizetned a képzés költségeit.
2015. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így tudom. De sehol sincs értelmesen leírva. Mi az, hogy abbamarad? Nem marad abba, mármint folytatom a tanulmányaimat, csak egy másik intézményben.
2015. jan. 7. 00:04
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt szakonként kell értelmezni.
2015. jan. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Ha államin vagy, alapon az 1., osztatlan képzésen a 2. félévig lehet fizetési kötelezettség nélkül otthagyni az egyetemet, utána már az elhasznált félévek költségének a felét vissza kell fizetned vagy ledolgoznod.


De ha már a 4-ben vagy, miért nem fejezed be teljesen? Hülyeség lenne már a vége előtt otthagyni, nem sokat ér az alapdiploma (bár még a doktori se), de én azt azért már megszerezném a helyedben, ha ennyi megvan.

2015. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ja, hogy folytatnád, csak máshol. Akkor más a helyzet, de ilyenkor tudtommal kérvényezni kell, hogy másik intézményben tanuld tovább, de nem kiiratkozni.
2015. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
A felvételizésért kell fizetni.A képzésért nem.12 államilag támogatott félév van,amit bárhol fel lehet használni.Annyi kikötéssel,hogy a támogatott félévek száma intézményenként "képzési idő +2 félév" lehet.
2015. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2015. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

*képzésenként "képzési idő +2 félév"


sorry

2015. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A felvételi díjat leszámítva gondoltam :)


Azért a 4. félévév még előttem van, egyáltalán nem mondhatom, hogy a vége fele járok.


De mivan abban az esetben, ha nem ugyanaz a szak? Mármint ezt mi határozza meg? Nagyjából 50%-ban fedi le az egyik a másikat, de a szakirány megnevezés pl. különbözik. Meg erről egyáltalán hol találok érdemleges infót?

Dióhéjban a kérdésem újra: nem hagyom ott az egyetemet, csak újrafelvételizem egy másikba, de nem leszek se passzívon, és a hallgatói jogviszonyom is megmarad, mert szeptemberben már ott szeretnék kezdeni. A kérdőjel most lemaradt

2015. jan. 7. 00:18
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem számít sem az intézmény,sem a szak.
2015. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!