Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kb. mennyi lesz a...

Szerintetek kb. mennyi lesz a ponthatár?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni. Pénzügy és számvitelt szeretnék tovább tanulni, Corvinuson vagy BGF-en

A vitt jegyeim jók, 1 négyesem van a többi 5-ös. Szerintem kb 80% körül meg lesz minden tantárgy. (de azért magyartól és fizikától tartok)

Matekból emeltezni fogok, angolból, magyarból, töriből, fizikából sima közép. Az angolt és a matekot szeretném duplázni mert szerintem ezekből eltudom érni a 90-90%-ot. Van egy középfokú nyelvvizsgám. Ha ezt kiszámolom: 50pont (emelt matek)+ 28pont (középszintű nyelvvizsga)+ (90+90pont)x2= 438 pont.

Viszont a tavalyi ponthatár 458 volt. Szerintetek lesz számottevő változtatás? 18/f


2015. jan. 10. 16:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még esetleg azt tudnám csinálni, hogy a fizikát lecserélem mondjuk társadalomra, amiből 'csak' egy projekt munkát kell csinálni. És akkor már csak a magyar lesz egy kicsit bizonytalan. Attól tartok, hogy sajnos ez a projekt munka se olyan egyszerű, sok munkát, kutatást igényel.
2015. jan. 10. 16:34
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos egy fix pontos képzés, tehát 458 alatt semmiképp sem lesz. :(

Esetleg egy angol emeltet vagy ilyesmit nem tudsz bevállalni? Még azokat a pluszpontokat kéne megdolgozni, és akkor bent vagy, de így necces, pedig a leírtak alapján megérdemelnéd, hogy bekerülj.

2015. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

El foglak keseríteni, ide is központi minimum-ponthatár van, ami 458 pont.


[link]

2015. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az németet nem igazán szeretem, viszont az angolt igen. Sajnos csak 4. éve tanulok angolt, bár meg van a közép nyelvvizsgám, de nem érzem úgy, hogy abból is menne a 90%, és sajnos faktos se vagyok.:/

Akkor marad a fizetős a Corvinuson 350ezer/ félév, nem azt mondom, hogy kevés az a havi majdnem 60ezer forint, de mivel nem kell albérlet, ki tudom gazdálkodni valahogy. Max. dolgozok mellette, bár nem hiszem, hogy egyszerű lesz...:D

Meg mondom őszintén nem is érzem jogosnak, hogy azért egész jól teljesítek, hülye se vagyok és hát fizetnem kell. (ami nem lenne gond, ha úgy állnánk..) Ezek szerint ez sem elég, zseninek kéne lennem.

2015. jan. 10. 16:56
 5/18 A kérdező kommentje:
Mármint arra gondoltam, hogy angolból az emelt szintű érettségi nem menne 90%-ra.
2015. jan. 10. 16:57
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Ne add még fel. :) Esetleg németből egy közepet nem tudsz megcsinálni tavaszig? Azzal meglenne a maradék húsz pont. Vagy kimaradsz egy évet, addig az emeltekre koncentrálsz, és simán meglesz második körben a 458 pont.
2015. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
lehet, hogy bevállalnék egy évet valami hasonló szakból ktg-n, aztán rágyúrnék még egy nyelvvizsgára vagy egy szintemelő érettségire mellette.
2015. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Vagy maradna a fizetős
2015. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Németből megpróbálnék egy közép nyelvvizsgát tavaszig, csak az a baj, hogy nyelvvizsgáért max 40 pont kapható amiből 28 megvan. Magyarul csak 12 pontot kapnék, így nem 100 többlet pontom lenne, csak 90.:/

Persze az a 12pont is számíthat.

2015. jan. 10. 17:48
 10/18 A kérdező kommentje:
Szüleim nem igazán szeretnék, ha kihagynék egy évet. Azt mondják, hogy ha ki marad egy év akkor utána nehéz visszaülni az iskolapadba, meg el is veszítek 1 évet...
2015. jan. 10. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!