Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bionikához milyen faktot...

Bionikához milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés
A matek az biztos. Másodiknak a kémia és a fizika között vacilálok. Mit ajánlotok? Főleg bionikát hallgató/volt hallgató véleményére vagyok kíváncsi. A PPKE-ITK-ra szeretnék menni.

2015. jan. 13. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizika vagy info. Mert infoból sok a programozás, fiztika meg erősebb mint a kémia.
2015. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
informatika fakultációt csak akkor, ha programozást is tartalmaz. különben fizikát javaslok, de a kémia/biosz is hasznos lehet, de a BSc eslő féléveidban több hasznát veszed a fizikának
2015. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ti hová jártok, csak érdeklődésképpen? :)


Mert szerintem gimis fizikára volt itt a legkevesebb szükségem az évek alatt... A kötelező fő fizika, ahhoz egyáltalán semmi értelme gimis fizikát tolni. Vagy mihez kellene, a 0 kredites bev fizhez? Áramkörökhöz? Szinte alig van köze a gimis anyaghoz... Klasszikus fizika az 4 kredit, de az szabadon választható, túl lehet élni gimis nélkül azt is, és az is elejétől.


A legfontosabbat kihagytátok. Matek. Matek itt nagyon nehéz, szerintem az egyik legnehezebb matek képzés van. BME-sek biztosan tudom, hogy kevesebb zh-t írnak, és más kicsit.

Tehát aki idetéved középszintű érettségivel netán, és ott lát először bizonyítást, azt sokkolja az egész. Emiatt csúsztam majdnem, ha nem lett volna a mentőöv, a ráépülős tárgyak miatt.

Meg lehet csinálni, én is megcsináltam, le is szigóztam (nem volt könnyű :D) de túlélés szempontjából egy matek az elején az óriási előny.


Kémia, fizika, biosz, csökkenő sorrendben, de ha nulla tudással jön az illető akkor sincs baj.


A prog meg csak előny, de jó ha van, mert az végigkíséri az egészet.


Mondom, a tudás sohasem árt, DE nagyon nem mindegy túlélés szempontjából az elején, hogy mekkora a matektudása az illetőnek. Anal, diszkrét matek és linal két féléven át...

2015. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kötelező fő fizika, ahhoz egyáltalán semmi értelme gimis fizikát tolni"


Ez a Csurgay prof féle két féléves kötelező fizika... Szóval ezt simán meg lehet csinálni az őáltala oktatott anyagból, és főleg úgy is kvantumfizika lesz majd, ehhez pedig semmi értelme gimis fakultációval szopni. Inkább programozzon vagy matekozzon helyette az illető...

2015. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, a matekot nem olvastam el a kérdésben.

A fizikát továbbra is hatrasorolnam... Első évben, bev kémia., mol vil, szerves és bikem. Fizikából és meg csak bev fiz ami kötelező és kapcsolódik gimishez.


Bár hátrányom nem volt belőle, hogy kémiát nem tanultam előtte, de a 7 félév és MSc alatt nagyon sok tárgyban elojon a kémia. Szerves főleg... És az egy dolog, hogy kémia nélkül meg lehet csinálni a tárgyakat, de egy orvosis témához később ezeket nagyon kell tudni. Orvosisoknak 10x nehezebb pl.

2015. jan. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ja es megvalami, erre a kepzes vegere jottem ra. fizikarol egyszeruen nincs ertelme egyetemi matek nelkul beszelni. neztem egy emelt fizika erettsegit, es rettento gagyinak hatott az egesz, mert gyakorlatilag analizis es linearis algebra nelkul ertelmetlen ezekrol komolyan beszelni.

derivalas, integralas, diffegyenletek, komplex szamter nelkul kb el van hallgatva a lenyeg.


a kemia az mas. nekem mai napig hianyzik az az atfogo kemiatudas, amihez nem kell egyetemi matek. vannak dolgok amiket csak megtanultam a raepulo targyakbol, de nem olyan szinten ertem, mint ahogy szeretnem. fizikabol nem erzem ezt, sot nekem jot tett, hogy akkor tanultam mar, amikor mar eros egyetemi matek birtokaban voltam.

2015. jan. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ment mindenkinek a zöld kéz. További válaszokat szívesen fogadok, mert még nem kellett választanom faktot.


Nektek mi jelentett nehézséget a szakon?


Mit lenne érdemes önállóan tanulmányoznom, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések és megkönnyítsem a dolgom?

2015. jan. 15. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a matek. Mint írtam, középszinttel mentem, és emiatt nagyon kemény volt. Az analízis főleg, de linal, DM is... nem alapoktól indul. (van gyógymatek is, de az párhuzamosan megy, szóval nem akkora segítség. Sőt nekem az egyetemi matek jobban ment, mint maga a gyógymatek zh a végén :D először meg sem lett...)


Kell egy matematikai szemlélet, a bizonyítások, stb.


Emellett nézegesd az emelt szintű programozás érettségit, ez sokat segíthet. Kb ez lesz első félévben a tananyag. C++-al lesz érdemes elkezdened barátkoznod. Alap szerkezetekkel, if, for, tömbök, stringek, ha ezekről tudsz valamit, néhány feladatot is meg tudsz oldani, akkor könnyen fog kezdődni az egyetem :)


Fizikából is nézegesd az közép-emeltszintű feladatokat, de ha nem tudsz semmit az sem gond. A szintfelmérőn nem kell aggódni, nagy eséllyel nem lesz meg, mert direkt nehézre csinálják, hogy járjatok a felkészítőkre.


Szóval matek-kémiát javaslom (utóbbi csak azért, mert nagyon sok tárgyban előjön még, és jó ha kapsz egy átfogó képet), programozással barátkozás mellett, meg némi fizika. Próbálj rászokni, hogy saját magad keresed a tudást. A net korában már minden infó elérhető.


...de visszaemlékezve én mit csináltam gimiben :D Kb semmit, örültem, ha hazajövök pihenni, meg lógni a haverokkal, nem hogy még tanuljak önszorgalomból. Aztán így is megvagyok :) ... persze sokkal könnyebben ment volna az elején, ha gimit nem szórakozom el.

2015. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Matekot, igen, mindenképp, és abból emeltezz is. Aztán fizika vagy informatika faktot ajánlanék még, informatikát főleg akkor, ha tanultok programozni.


Azért annyira nem nehéz az a matek. Sosem volt négyesnél rosszabb jegyem, pedig én is középpel mentem (biosz emelttel). Anal 1, 2, 3, funkanal, mind ötös lett nekem, és még sok mindenkinek is, mert teljesen korrekt a tanár, van szép, rendezett jegyzet, azt kéri számon, ennyi. Csak oda kell ülni...


C++ van az elején sok, de igazából mindegy, milyen programozási nyelvet tanulsz, az elv, a gondolkodásmód a lényeg.


Én a kémiát nem érzem olyan hangsúlyosnak. Mondjuk, én jártam két évig faktra belőle, lehet, ezért nem tűnik fel. A faktos tudásomból nem sok mindent használtam, illetve amit mégis igen, azt csak jóval később. Addigra meg már jól elfelejtettem. A fizika-hiányosságaim viszont több tárgyban is előjöttek.


Én kémia-bioszos voltam gimiben, mostanra pedig inkább a matek és a programozás vált szimpatikussá. Egyszerűen azért, mert nem kell magolni... vagyis nemcsak magolni kell.

2015. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Hasznosak voltak. Jöhet még.
2015. jan. 17. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!