Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyatádi Ady Endre Gimnázium....

Nagyatádi Ady Endre Gimnázium. Vélemények?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Átverés lehet mert olyan nevű személy hogy Nagyatádi Ady Endre, nem létezett!
2015. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz normális választ adni, akkor miért kell hozzászólnod? -.-"
2015. jan. 22. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Január 1-jétől a közoktatási intézményén hivatalos neve Nagyatádi Ady Endre Gimnázium és Szakközépiskola (Korábban: Ady Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Nagyatád volt)

Nah, de a vélemény:

Azoknak jók, akik minimum 4 évig nem szeretnének semmit kezdeni az életükkel, folytatni az általános iskolában megszokottakat, aztán 4 év utána vagy leérettségizni vagy megbukni rajta. Mostanság a gimiben már osztályközösségek sem a legjobbak, van egy bizonyos réteg szinte mindegyik osztályban, akik azt gondolják magukról, hogy ők ott az Atyaúristen, nekik sem tanár sem senki más nem parancsol. Általában a tanítás legalja folyik, közel sincs a gimnáziumi szinthez, sőt néha még a szakközépiskolait sem üti meg! Ennek nagyrészt az az oka, hogy a diáklétszám növelése érdekében minden átlaggal bíró diákot felvesznek, jobban mondva most már csak a 3-4 átlagbeliek a legjobbak, mert akinek van esze az ennél jobb átlaggal nem jön is, de még azoknak sem ajánlott, akik komoly célt tűztek ki maguk elé az általános iskolában. Az ország leggyengébb gimnáziumai közt tartják számon, aki az itteni gimnáziumi tanulmányok után szeretne továbbtanulni, pl. egyetemre, főiskolára, az jelentős hátránnyal indul már az elején.

Hogy honnét tudom? Tapasztalat.

Tehát én, ha visszamehetnék az általános iskolás pályaválasztásomhoz, a kitűnő tanulmányi eredményemmel biztos nem ide jelentkeztem volna, csak 4 évet szúrtam el magyarán szólva a semmire, mert most már megtapasztaltam, hogy amit ez az iskola nyújtani tudott, az 'édes' kevés, ahhoz, hogy egyetemen megtartsak egy jó szintet.

2015. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Szép új laza nyugis hely, nem kellett megszakadni, de felvettek mégis ahoga akartam (nem kellett vészesen sok pont).
2015. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit több, mint 4 éves kérdés de attól még válaszolok.

Most, hogy nem indul több 4 éves gimnáziumi osztály (kiv. ha minimum 26 ember jelöli meg, ami lehetetlen...), teljesen rátért szerintem az iskola a szakmákra, azon belül is legjobban a gépészetre a Büttner Kft. miatt, illetve az ápolóképzést reklámozzák még nagyon. A „jobb” tanárokat a gimnáziumi osztályok kapják/kapták meg, de véleményem szerint ha kiöregszenek a 4 évfolyamos gimisek, és maradnak csak a hatosztályosok, akkor ezek a tanárok elkezdenek innen elszállingózni amiatt a motiválatlanság, és nem törődömség miatt, ami itt van (bár ezek a tulajdonságok sajnos jellemzőek a gimis osztályokra is...). Itt tényleg kevés a kiemelkedő gyerek, ők is csak véletlenül ragadtak itt, mert elfelejtettek átjelentkezni vagy később eszméltek rá erre a hibára. A fakultációk szempontjából, most már egybe vonták a közép- és emeltszintű érettségi felkészítőket (kivétel az informatika), ami egy nagyon nagy hiba, ha azt nézzük, hogy teljesen mások az érettségi követelmények pl. egy közép és emelt biológia érettségi között, és így ez teljesen megnehezíti a faktokat... A nem gimis osztályokban az oktatás minősége nagyon eltér a gimisétől, és ez is az előkészítőknél (+ érettséginél) jön elő, amikor a szakgimiseknek meg kell tanítani azt az anyagot, amit mondjuk a többi osztályban már tudnak, és ezzel megy a kevés rendelkezésre álló előkészítős órák ideje lefelé. De azt elismerem, hogy általában minden szakközépiskolában ilyen a minőség.

Mondjuk az iskolai programok jók szoktak lenni, azt nem nézve, hogy én teljesen kivenném a kampányhetet az iskolából, mert felesleges pénzkidobás a kampányoló osztályoknak. Ha nyernek is, mit tud tenni ebben az iskolában a diákigazgazó elnök? Mond egy-két beszédet egy iskolai ünnepségen és kezet fog a bejövő osztályokkal, de ezen kívül más semmi.

Remélem pár olyan pedagógus, akiket megkedveltem az évek alatt, nem fog teljesen kiégni, és marad még egy kis lelkesedése az elkövetkezendő pár évre/évtizedre

2019. okt. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. :) én is ott végeztem (nem rossz eredménnyel: 360 pontom lett emelt szintű érettségi nélkül, 3 éve)

Simán megéltem abból, amit órákon tanultam, tűzoltásképp azért mindig készültem dolgozatok előtt 1-2 órát, de nem kellett odapakolni magam, mert elég volt. Sajnálom, hogy ezt mondom de az osztály egy része nagyon gyenge volt..nem haladtunk normális ütemben. Azóta egyetemista vagyok.

Első félévemben sikeresen megcsúsztam. Én tudom és elfogadtam, hogy ez elsősorban az én hibám, de látom, hogy aki keményebb ggimiből jött, ahol szégyen 4es szintű tudást összekaparni, sokkal előlrébb tartott és tart, mint én.

Volt egy két tanárom aki próbálta tartani a szintet, kedveltem is nagyon őket, de az egyik már nincs ott, a másik pedig valószínűleg el fog menni.

Színvonaltalan az oktatás..

2019. okt. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!