Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanul egy csomó fiatal...

Miért tanul egy csomó fiatal főiskolán, egyetemen ha egyszerűen nem is érdekli az amit tanul, csak átbukdácsol?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen nap mint nap látom, hogy fogalma nincs róla, hogy mit csinál, ennek ellenére az adott területhez tartozó diplomája van neki. Az ilyeneknek miért adnak diplomát? Soha nem lesz belőle szakember.

2015. jan. 16. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert valahova járni kell, ugye. Dolgozni nem akar, meg a szülők se igazán erőltetik, így legalább 4-5 évig még gondtalanul élhet.
2015. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy része tényleg csak lóg és semmit nem csinál. Másrészt viszont sok egyetemi oktatás nem jó arra, hogy utána bármi hasznát vedd a való életben. Én jelesre diplomáztam, végig négyes fölött volt az átlagom, tanultam, TDK-ztam kétszer, de ha most betennének egy üzembe, hogy dolgozzak, kb semmit nem tudnék csinálni, mert semmi gyakorlati oktatást nem kaptam az egyetemen.
2015. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kiválóra végeztem és úgy gondolom, hogy az egyetemi anyagot ismerem. Ennek ellenére, hogyha a szakmámban bekerülök egy munkahelyre, akkor hatalmas kérdőjelek fognak ugrálni a fejem körül. Egyszerűen nem tudnak 3-4 évbe belesűríteni olyan tudásanyagot, ami a gyakorlatban majd meg fogja állni a helyét, arról nem is beszélve, hogy általánosan csipegetnek mindenből egy kicsit, mi pedig egy munkahelyen majd nyilván egy témára leszünk komolyabban ráállítva, amiben el kell mélyülnünk jobban.

Nem feltétlenül csak a fiatalok hibások azért, amit észlelsz. Persze akad ebből is bőven!

Az ember a munkahelyén tanulja a legtöbbet, ha valaki hajlandó leülni mellé és átadni a saját tudását, nem csak fogja a fejét, ahogy te is. Nem tudunk mindent és nem is fogunk tudni, ha az idősebb korosztály abszolút elzárkózik előlünk! Mindenki volt fiatal és pályakezdő zöldfülű, csak ezt sokan szeretik elfelejteni!

2015. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!