Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-ETK mentőtiszt szakirány...

SE-ETK mentőtiszt szakirány vizsgálatok év közben?

Figyelt kérdés

[link]


Ez komoly, hogy ilyen vizsgálatokat kell végezni félévente? Mennyire veszik szigorúan és miért feltétlenül szükséges ez?



2015. jan. 16. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Medikus vagyok, nem tudom, hogy ott mennyire veszik komolyan, nekünk beiratkozáshoz kellett egy sor hasonló vizsgálat, azt komolyan vették, de nyári gyakorlaton senki se nézte a tüdőszűrőmet (ez utóbbi kórházfüggő).


Egyébként elvileg azért kell, mert ha van valamilyen komolyabb fertőző betegséged, pl. hepatitis, szifilisz, TBC, azzal a klinikai gyakorlatokon a betegeket megfertőzheted és emberek halhatnak meg miatta, vagy ha nincsen hepatitis-oltásod, akkor amiatt te halhatsz meg.

2015. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szigorúan fogják venni a kórházi gyakorlatok miatt. Vannak olyan gyakorlatok, amire el sem mehetsz vizsgálatok nélkül és vannak olyanok, amiket nem írnak alá ha nem mutatod be a papírokat.


MellkasRTG 1 évig érvényes.

Széklet- és torokváladék tenyésztés 3 hónapnál nem lehet régebbi a gyakorlat időpontjánál.

Lues szerológia 1 évre jó.

Bőrgyógyászati vizsgálatot megcsinálják a suliban is .


Hozzáteszem, a vizsgálatok a betegekért és érted is vannak.

2015. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


De ugye adnak beutalót röntgenre? Vagy háziorvostól kell kérni?

És a tenyésztést az hol kell elvégeztetni?

2015. jan. 18. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban a mellkas rtg egy évig érvényes-

Széklet- és torokváladék tenyésztés három hónapnál

nem lehet régebbi -

2017. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!