Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy 2015-ben egyes szakokon meglehetősen felemelték a minimumponthatárt?

Figyelt kérdés
Például a gyógyszerészetin 400-ig felvitték, holott tavaly 40-50 ponttal kevesebbel is be lehetett jutni. Gyakorlatilag így az orvosi ponthatárát közelíti meg nagyon, szinte eléri. Ez például nekem most nagyon nagy érvágás, mert a gyógyszerészeti lett volna a tartalékom... Gondolom arra ne számítsak, hogy valamilyen csoda folytán mégis lejjebb viszik...

2015. jan. 21. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt már biztos nem viszik lejjebb, majd következő évben még magasabb lesz a ponthatár! Írd meg jól az érettségit és reménykedj a legjobbakban :D Én csak azt nem értem ezekkel a központi ponthatárokkal, hogy egy full 4-es tanuló miért számít a kormány szerint hülyének? Mert ha 4-es vagy és nincs emelt érettségid akkor 400 pontot is húzós összeszedni, de hát úgy látszik csak a kitűnő tanulók az emberek. :/
2015. jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azok a ponthatárok azért voltak marha alacsonyak, mert nagyon kevés ember jelentkezett abban az évben felsőoktatási intézménybe (2013-ban). Akkoriban volt valami vita is (erre már nem emlékszem), ezért döntöttek úgy sokan hogy inkább nem jelentkeznek sehova/majd talán egy év múlva. Aztán abból nem lett semmi, és így a "rosszabb" tanulók is bekerültek olyan helyekre ahol elvben esélyük se lett volna.


Mivel nem hallottam bármiféle új intézkedésről ezért valószínűleg csökkeni nem fognak a ponthatárok.

2015. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!