Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ciki egymás után két alapszako...

Ciki egymás után két alapszakot elvégezni?

Figyelt kérdés
Belekezdtem egy szakba, de aztán rájöttem, hogy nem nekem való, viszont már nem akarom másfél év után otthagyni, pláne, hogy amúgy is évvesztes vagyok meg ötévfolyamosba jártam. Úgy vagyok vele, hogy valamire majd jó lesz. De utána akkor nem gáz, ha nem mesterre megyek (hisz erről számomra nincs mire), hanem elkezdek egy olyan alapszakot, ami már érdekel?
2015. jan. 22. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a logikát ebben. Ha nem hagyod ott, akkor elvesztesz még 1,5-2,5 évet, mivel úgysem fogod használni ezt a diplomát. Tehát ha most átmennél, ennyit nyernél. :D
2015. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem ugyanúgy évvesztegetésnek tűnik. Ha három éves akkor így másfél-egy évvel csúszol megint, ha elvégzed és utána nem azzal akarsz foglalkozni.
2015. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem jól gondolkodsz. Ha már elkezdted, fejezd be, aztán elvégzel még 1 alapszakot!
2015. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szüleim azért akarják, hogy végigcsináljam, mert egy egyetemet már félbeszakítottam. A terv az, hogy párhuzamosan emellett elkezdem azt, ami jobban érdekel.
2015. jan. 23. 07:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha bírni fogod mindkettőt együtt csinálni, akkor hajrá. De én a helyedben felhagynék az elsővel, ha már tudom, hogy nem érdekel és nincsenek is vele céljaim.

(Én is évvesztes vagyok, 5 évfolyamosba jártam, tudom milyen érzés, amikor csak úgy elmennek az évek a "semmire". Pont ezért hagynám ott, főleg, ha még esetleg államin is vagyok. Ne menjenek a félévek feleslegesen.)

2015. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó, csak nincs nagyon hova mennem. Az a baj, hogy ez egy kicsit bonyolultabb, mint ahogy ide leírtam. Külföldön kezdtem az elsőt, azt nem bírtam, mert egyszerűen nem bírtam a helyi környezetet megszokni. Hazajöttem, nem tudtam pontosan, mi legyen, bejelöltem ezt. Ez nem érdekel, nem akarok vele semmit. Ami érdekel, az viszont itthon nem nagyon tanulható... A szüleim meg már nagyon azt akarják, hogy legalább egyvalamit fejezzek be. Csak engem meg baromira idegesít az, hogy mire diplomám lesz, az olyan dologból lesz, ami egyáltalán nem érdekel, és mehetek egy másik alapszakra.
2015. jan. 25. 12:18
 7/10 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy úgy érzem, még egy csomó mindent be kéne pótolnom. Igazából most az sokkal jobban érdekel, hogy legyen egy barátnőm és jól érezzem magam. Amíg ez nincs meg, szerintem sehol sem leszek boldog.
2015. jan. 25. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. Én egyetemre való jelentkezés előtt voltam ezzel így, nem nagyon tudtam, milyen szakra kellene mennem. Túl sok dolog érdekel, amit első helyre tettem, oda meg nem vettek fel. Jelenleg beadtam a felvételi igénylést egy másik szakra, mert időközben már sikerült kitalálnom, hogy mi az, amivel tényleg foglalkozni szeretnék. Főleg ebből a szempontból jó, hogy egyetemista vagyok, mert rengeteg hatás ért az elmúlt fél évben, sok embert megismertem.


Annyit tudok tanácsolni, hogy jó alaposan böngészd át a felvi oldalát, nézd meg, mivel mit lehet kezdeni. Írj egy listát, vagy a hobbidhoz közeli szakot keress. :) Rengeteg időt elvesz, én kb. fél évet áldoztam az egészre, és még akkor is bizonytalan voltam, egy év alatt sikerült eljutnom oda, ahol most vagyok. De ez nem azt jelenti, hogy Neked, vagy bárki másnak ne lenne meg hamarabb a terv. :)


Próbáld meg félretenni a barátnő-kérdést ebben az esetben, nem biztos, hogy mellette hamarabb meglenne a megoldás a sulit illetően. (Viszont ha az segít bármit is, ha egy lánnyal beszélgetsz, akkor elárulom, hogy én az vagyok. :P)

2015. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszi :) Amúgy, így, írásod alapján, lehet, hogy már privátban beszélgettünk... majd rád írok, aztán kiderül.


Amúgy elég őrültségnek érzem, hogy feladtam a külföldi vonalat, csak én valahogy ott nem éreztem jól magam... az a tervem, hogy vendéghallgatóként átjárok az engem érdeklő szakra, miközben ezt a mostanit befejezem, hogy mehessek arra a mesterre, ami érdekel.

2015. jan. 25. 18:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges. :) Majd írj, és kiderül.


Még az lett volna az ötletem, hogy ha van rá lehetőséged, minornak vedd fel azt, ami érdekel, mert azzal is mehetsz aztán MA-ra. De van egy olyan sejtésem, hogy ha erre lenne lehetőséged, akkor már éltél volna vele. :)

Ha vendéghallgatóként meg tudod oldani és lesz rá energiád is, akkor szerintem ez jó ötlet lehet.

2015. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!