Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-t vagy a Pannon Egyetemet...

BME-t vagy a Pannon Egyetemet válasszam, ha a vegyészmérnöki szak érdekel?

Figyelt kérdés
Tudom volt már ilyen kérdés, de szeretném még pár ember véleményét kikérni. Engem kifejezetten a vegyipari műveletek ,folyamatirányító berendezések érdekelnek, és sokan azt állítják, hogy ebből a szempontból a Pannon Egyetem mérföldekkel jobb a BME-nél(mivel a BME inkább gyógyszerész orientált e téren). Ha ez így igaz, akkor hogy lehet mégis 130 pontnyi különbség BME-VBK és PE között? Kérlek osszatok meg bármilyen információt, tapasztalatot a két egyetemről, mert nemsokára döntenem kell a felvételi sorrendet illetően :)
2015. jan. 23. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szimplán mert vidéki egyetem, ha megnézed, az összes vidéki egyetem mérnöki szakjain jóval kevesebb a ponthatár, mint a BME-re.
2015. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A Pannon Egyetem kifejezetten kémiás, főleg vegyészmérnökös egyetem. Ismerek ott tanuló embereket és a hallottak alapján semmivel sem mondanám gyengébbnek a képzést, mint a BME szintje. Persze a BME nevesebb meg minden, viszont a nagyvárosi egyetemek szinte minden kuruzusán (tisztelet a kivételnek) te csak egy neptun kód vagy, míg a vidéki egyetemek előnye, hogy sokkal szorosabb az oktatókkal a kapcsolat.

Ráadásul a Pannonon mostanában rengeteg pénz van és nagyon széles az együttműködésük mindenféle cégekkel, ahol a gyakorlatot végezheted, vagy később munkát is ajánlhatnak.

Én is gondolkodtam, hogy ide jelentkezzek kémiára de végül az ELTE kémia szak nyert. Viszont, ha vegyészmérnök akartam volna lenni biztos hogy Veszprémbe megyek.

De ez csak egy vélemény, hallgass meg másokat is és mindenképpen nézz utána a szaknak és a munkának alaposan:)

2015. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az oktatókkal kapcsolatos szorosabb viszony mellett kevésbé akarnak majd kibuktatni is, mint BME-n. A felvételi ponthatárok csak az mutatják, mennyi hallgató jelentkezett az adott szakra, a színvonalhoz semmiféle köze nincs. Ellenben előnyben részesítik a munkáltatók a BME-s diplomát, ez vitathatatlan, fizetésben is.(Mindenesetre munkanélküli vagy alulfizetett nem igazán marad egy vegyészmérnök...)
2015. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!