Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik az érettségi?

Hogyan zajlik az érettségi?

Figyelt kérdés
Most lettem gimis, legalább két tárgyból szeretnék emeltet tenni (töri és magyar vagy angol vagy informatika). Ezekből félévkor dicséretes ötös lettem. Hogyan zajlik az emelt érettségire való felkészülés? Tanárúr lediktálja azokat a témákat, amelyeket kérdeznek az érettségibe, és azt be kell nyalni?

2015. jan. 23. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ráérsz az érettségivel foglalkozni, éld az életedet. Nyilván meg kell tanulni a tananyagot, de nem lediktálják, hanem van tankönyv. Írásbeli, jó hosszú feladatsor, és szóbeli 15 perc, a korábbi évek írásbelijeit meg tudod nézni az interneten.
2015. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sidel ***** válasza:

Ez igazából tanár/suli és tárgy függő.

Informatikából a központi témakör listát adták meg nekünk. Nekünk kellett kidolgozni.

Matek emeltnél szintén központi volt a dolog, de ott a tételek nevét adták meg.

Irodalomból közepen a tanár úr határozta meg a tételeket, ha jól tudom azért ez szabályozva van valamennyire, hogy hány %-a a tételeknek kapcsolódjon 18. századi íróhoz... meg vannak kötelező elemek, mint Petőfi, Ady. Ezekről órán elég sokat beszéltünk, de konkrét tétel kidolgozás csak pár témával kapcsolatban született, illetve órán volt feladat, hogy írjuk fogalmazást egy előre megadott témakörből.

Történelemből a tanár adta a tételek, elég későn. Ezekből csak az érettségi szünet során lettek tételek a konzultációkon, de az összeset alaposan átvette velünk.

Németből is voltak témakörök, de nem boncolgattuk melyik témakörben mi van. Erre igazából nem is készültem, mert előtte nyelv vizsgáztam belőle. 90% fölötti lett így is az eredményem, annak ellenére, hogy a beszéd nem kenyerem...

Tehát mint írtam, igencsak tanár és tárgy függő.

Az előző hozzászólóval nem értek egyet. Kezdj el vele nyugodtan foglalkozni már most is. Nyelvvizsgára gyúrj rá mindenképp, mert egyszerűbb gimi alatt hozni, mint egyetem alatt. Sok diplomához is kell és felvételinél pluszpont is jár érte. Kezdj el gondolkozni komolyan azon, mihez akarsz kezdeni az életeddel, nézd meg az ehhez kapcsolódó egyetemeket és hogy milyen tárgyakból milyen szinten kell érettségizned ahhoz, hogy felvegyenek. Az is hasznos, ha korábban elkezdesz azzal foglalkozni, amit majd ott vesztek. Pl. ha mérnökinformatikusnak mész, akkor nem árt, ha már gimi alatt is összeismerkedsz egy programozási nyelvvel stb.

Remélem tudtam segíteni!

2015. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!