Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE közelében milyen...

Az ELTE közelében milyen kollégiumok vannak?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és az ELTE Tanárképző karára szeretnék járni, de vidéki vagyok, így kollégiumban szeretnék lakni, viszont az ELTE oldalán nem nagyon találok erről információt, hogy milyen lehetőségek vannak. Tudnátok mondani valamit? Hol van a koli, milyen felszereltségű, szeretitek-e, mennyibe kerül havonta stb.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. jan. 24. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Ugyanezt tudom mondani megint...

Ez a tanárképző kar honnan jön??

2015. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Innen: [link]
2015. jan. 24. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 18:57


Wow... tudtam, hogy valamit buheráltak a tanárképzéssel megint, de ez nekem új, elnézést kérek. Életemben először itt, a gyk-n hallottam erről a Tanárképző karról, a tanárképző központ, meg eddig - tudtommal - csak összefogta a tanári képzést, a jelentkezést mindig az adott szak karára kellett benyújtani, majd tanári szakirányt választani...


De ez mindegy, annyiban segíts ki, hogy milyen szakos tanár szeretnél lenni, akkor jobban tudok neked ezügyben segíteni. Az ELTE elég szétszórva fekszik Budapesten, és nem mindegy, hogy melyik épülethez kell segítséget nyújtanom.

2015. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további segítőszándékot! Angol-informatika tanár szeretnék lenni.
2015. jan. 24. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alábbiak (a Tanárképzős rész miatt) feltételezések, de 90%-ban biztos :-)


Az angol részt megkockáztatom, hogy a Bölcsészettudományi Karon (továbbiakban BTK) folytatják, ez Budapesten belül az Astoria és a Kálvin tér között helyezkedik el.


Az informatikai részt - gondolom -, hogy az Informatika Karon (továbbiakban IK) folytatják, ez a Lágymányosi híd (újabb, hivatalos nevén Rákóczi Ferenc híd) budai hídfője és a Petőfi híd budai hídfője közt helyezkedik el.


A kollégiumokat mind megtalálod a kolhok.elte.hu oldalon, én a Vezér úti kollégiumot, és a Nagytétényi úti kollégiumot ismerem részletesebben, ott laktam egykoron.


A Vezér útit nagyon tudom ajánlani, 3 fős szobák vannak, viszonylag tágasak. A társasági élet is jó. Maga az épület egy volt munkásszálló, de - amennyire én meg tudom állapítani - rendesen karban van tartva. Általánosan 3 fő van egy szobában, de létezik 2 illetve 4 fős szoba is.

Hátránya, hogy míg a fentebb említett BTK-hoz viszonylag közel van (nagyából 30-40 perc alatt bent vagy), az IK-hoz viszont szükséges egy bő 50 percnyi eljutás.


A Nagytétényi szerintem problémásabb. Az IK-hoz ez van közelebb (kábé fél óra), a BTK-hoz kell itt is egy 45-50 perc. Viszont, bár ez is volt munkásszálló, szerintem az épület rosszabb állapotban van (de azért nem esik rád a plafon, ne félj :-) ). Kicsi előnye, hogy két másik egyetem (BME, illetve ÓE) is osztozik az ~1200 férőhelyen, így talán szélesebb lehet az ismerkedési kör.


Mindkét helyről:

A szobák általános felszereltségűek, 1 szekrény, 1-2-3 polc, 1 asztal, 1 szék, meg 1 db lámpa "jár".

Szintenként 1 db konyha található, 2 db tűzhellyel, és mosogatóval. A Vezér útiban a hűtő szintileg közös (de van lehetőség a szobában is elhelyezni sajátot), Nagytétényben szobánként szokott egy darab lenni, de nem mindegyikben, előfordul, hogy nincs.

Vezér úton a zuhanyzó és a mosdó rész is koedukált, de zárható, tehát nyugodtan zuhanyozhatsz egyedül.

Nagytétényi úton többen laknak egy szinten, itt már szét van szedve nemek szerint a mosdó és a zuhanyzó is, zárni csak a wc-t tudod, a zuhanyzó rész szabad bejárású.


Kolidíj mindkettőben (emlékeim szerint) 9000-9500 között van valahol havonta, fizetni októberben illetve márciusban kell két hónapot (a szeptemberi, illetve a februári hónapot fizeted ki ekkor az aktuálissal együtt), a többi értelemszerűen havi jellegű.


Ami plusz kiadás az internet, ezt félévente kell egy összegben befizetni, ha jól emlékszem 5 000 forint fél évre a net, gépenként (pontosabban IP címenként).


A fenti kettőből én a Vezér útit preferálom.


Ha valamit kihagytam volna, ami még érdekel, szólj és nyilatkozom.

Ezen kívül, ha van facebookod, a kollégiumoknak van zárt facebook csoportja, de ha írsz egy adminnak levelet, hogy miért akarsz belépni, beenged és ott is kérdezhetsz nyugodtan. :-)

2015. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hűű! Köszönöm ezt a részletes leírást!

Szabad megkérdeznem, hogy hány éve jártál ide?

2015. jan. 25. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 10:57


2010-2012 között voltam a Vezér úton

2012-2013-ban pedig a Nagytétényin

2015. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem is olyan régen! Egyébként az árak miatt kérdeztem, de így csak nem emelkedhettek olyan nagy mértékben.

Mit tanultál? :)

2015. jan. 25. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!