Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdasági szakközépiskolába...

Közgazdasági szakközépiskolában tanulok. Valószínűleg nem fogok tudni felsőoktatásban továbbtanulni. Milyen más lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az államilag finanszírozott oktatáshoz szükséges magas központi ponthatárokat nem fogom elérni. Sajnos a szüleim pedig nem tudják bevállalni az önköltségest.

Diákhitelt nem szeretnék így előre felvenni.


Milyen más lehetőséges vannak ebben az irányban továbbtanulni? Vagy el kell felejtenem amit 4 évig tanultam és más szakmát keresni? (jövőre végzek)


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. jan. 25. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pont a Te számodra találták ki az egyetemeken meghirdetett felsőoktatási szakképzési szakokat. Ezek diplomát nem viszont felsőfokú szakképzettséget adó képzések, amelyek előnye, hogy a megszerzett krediteket később beszámítják az egyetemi BSc képzésekben, ráadásul ez egy jó egyetemi előkészítő is, közben akár emeltszintű érettségit is tehetsz egy vagy nyelvvizsgával szerezhetsz pontokat. Szóval időt nyersz a felzárkózásra.
2015. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy, a közgazdaságtanhoz kapcsolódó akár középfokú, akár emelt szintű OKJ-s szakképesítést. Tegyél le egy nyelvvizsgát. Ha ezek megvannak, jókora plusz pontot adnak a felvételinél ezután. Ha mégsem, ezekkel már azért tudsz mit kezdeni. :)
2015. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja ott a FOKSZ! Én is pont emiatt jelentkeztem erre. Ha szeretnék akkor tovább is mehetek, de ezzel is lesz egy felsőfokú szakképzettségem. :D Ide már 220-280 pontokkal be lehet jutni. Magasabb színvonal, mint egy sima OKJ. Pénzügyi Fokszon még talán tárgyakat is el tudsz fogadtatni pl. közgáz tárgyat, mert gondolom azt tanulsz ilyen középiskolában. :D
2015. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előttem szólók is javasolták, a FOSZK képzések nagyon jók, államinak is alacsonyak a ponthatárai de tudásban ugyanazt nyújtják mint az alapképzés csak rövidebb idő alatt és olyan "felesleges" tárgyak nélkül mint pl. a matek. Én is erre járok, csak pozitív tapasztalatom van.


Egy másik lehetőség, ha nagyon érdekel a közgáz vagy a gazdasági vonal, és jól tudsz nyelveket, jelentkezz nagy multikhoz. Ők úgy se a papírt nézik, középfokú végezettség is már elég sokszor, lényeg, hogy legyen egy határozott célod, elképzelésed, kitartó legyél és akarj tanulni. Ők majd megtanítanak mindenre, ami a munkához kell, azt úgy se tanítják egyik iskolában se. Kis szerencsével akár a tanulmányaidat is finanszírozzák.

2015. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!