Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Egyetem vagy Wekerle...

Corvinus Egyetem vagy Wekerle Sándor Üzleti Főiskola tapasztalatok? Melyiket jelöljem elsőnek?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, tapasztalatokat, véleményeket szeretnék gyűjteni a végső döntésemhez. Levelező HR szak a választottam. Egyelőre még csak interneten tájékozódtam, és a Corvinus tanárai a képek alapján szárazabbnak, míg a Wekerlés tanárok szimpatikusabbak voltak nekem.

Igaz, az egyik egy egyetem, a másik főiskola, de én úgy gondolom, hogy ugyanazt a diplomát adja, ezért szinte ugyanaz. Maximum a pályakezdésnél számíthat ez kicsit, de előbb-utóbb úgyis a gyakorlati tapasztalatokat nézik a munkáltatók, nem pedig a sulit, ugyanígy külföldön is.

Ha a HR szakképzésről tudnátok írni hasznos infókat, milyen a szellemiség az adott suliban, ki bánta meg vagy épp nem bánta meg, hogy azt a sulit választotta, azt megköszönném!

Pozitívuma a Wekerlének, amit még mindenképp meg kell említeni, hogy kevesebb pont kell oda, illetve nem 250, hanem 165 ezer a félévi képzés ára (Bsc).


Ez nem egy matek szak, tudom, de sajnos kell tanulnom ezt is majd. Hát a matek nem az erősségem, nagyon nem. Ezekben az iskolákban milyen nehéz a matek?


Melyik mondható gyakorlatorientáltabbnak?


Egy órát hányan hallgatnak? Képeken azt láttam, hogy Corvinuson rengetegen, míg Wekerlén kevesebben vannak, ennek mik az előnyei?



2015. jan. 28. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van eszed (mármint jó tanuló vagy, megérted a matekot) akkor Corvinus. Bár barátnőmbek a Wekerlén is nehéz a matek.
2015. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus, nem is értem a kérdést. A Corvinus egy jó hírű egyetem, a Wekerle-ről meg szerintem sokan nem is tudják, hogy van olyan.
2015. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

A kepek alapjan megis hogyan dontod el, hogy ki milyen tanar? Meg mit jelent az, hogy "szaraz"?

A Corvinuson ugyanolyan tanarok vannak, mint barhol mashol. Ugyanolyan emberek, mint barmelyik mas iskola tanarai, milyen meglepo.

Az az igazsag, hogy az, hogy hol vegzed egyaltalan nem mindegy a palyafutasod elejen.

Ugyanis ez lesz az elso referenciad. Az tok jo, hogy a Wekerlenel a tandij alacsonyabb, meg a pontok kevesebbek, de kerlek, ezt a munkaltatok is tudjak.

Egyebkent ha valami mernoki szakrol lenne szo, akkor nem irtam volna ide. De a HR az tipikusan olyan szakma, ahol inkabb az szamit, hogy mennyire van hatszeled. Nehany helyen olyanok is betoltik ezt a posztot akiknek semmi ilyen vegzettsege nincs. Ezzel azt hiszem elmondtam mindent.

Akinek az kerdes, hogy Corvinus, vagy Wekerle... Plane, ha a Corvinus szobajohet, mert a pontod meglenne oda egyebkent... De a te dontesed.

2015. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Matekkal eddig szinte csak rossz tapasztalatom van, bár egyrészt azért is vagyok gyenge belőle, mert nem érdekel.

Barátnőm azt mondja, hogy Wekerlénél neki is szimpatikusabbak a tanárok, ugyanazt a diplomát adja, olcsóbb is, könnyebb bekerülni, és szerinte nehezebb a Corvinus.


Valóban, jó hírű, és lehet hogy azt fogom megjelölni elsőnek, még nem döntöttem el, de én nem a hírnévre, hanem inkább a gyakorlati képzésre és a szellemiségre adok. Nagyon sok olyan mentor van Corvinuson, akik valamilyen baloldali párthoz kötődnek elég szorosan, és engem ez kicsit visszataszít.

Valóban a hátszél sokat számít, és egyet is értek, hogy pályafutás elején a Corvinus nagy név, elismerendőbb. De viszont hosszútávon külföldön gondolkodom, ott pedig úgyis a gyakorlat számít.


Tapasztalatok, ha jönnének, annak nagyon örülnék!

2015. jan. 29. 00:45
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezt a kérdést ilyen komolyan gondolod akkor tényleg menj a Wekerle-re inkább.
2015. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy egy nevesebb intézménynél is, egy olyan szakon, ami annyira nem népszerű, fontos, hogy tisztában legyen az ember. Felmerül bennem a kérdés, hogy azért ilyen drága, mert azokat a pofátlan politikusokat és társait meg kell fizetni, illetve régebbi egyetem, meg a név.

Engem még mindig a gyakorlati képzés érdekel, hogy milyenek a tanárok, hogyan viszonyulnak a diákokhoz, mennyire foglalkoznak a diákokkal, emberbarát-e az intézmény, pénzéhesek-e, tehát hogy mivel jobb az egyik a másiknál.

Aki Corvinusra vagy Wekerlére jár, vagy az ismerőse, akkor az írjon, hogy mik a tapasztalatai!

2015. jan. 29. 22:35
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Túl sokat gondolkodsz.

A munkaadókat nem fogja érdekelni, hogy milyen szimpatikusak ott a tanárok stb.

Megkérdezel 1000 embert, 1000 ember azt fogja mondani, hogy Corvinus, abból a fele megkérdezi, hogy milyen suli az a Wekerle?


Ha elég ambiciózus vagy akkor Corvinus, ha beééred a kevesebbel is akkor Wekerle.A megspórolt tandíj meg lehet csak rövid távon éri meg.

2015. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazat adok, viszont a munkaadót sem feltétlenül az érdekli, hogy milyen sablonsuli, hanem a tapasztalod. A tanárok meg azért fontosak, hogy jobban teljesíts. Szimpatikusabb közegben jobban végez az ember.

Attól félek kicsit, hogy szalagról gyártják le néhol az embereket, ezért érdekelnének a tapasztalatok. Corvinusról, de másról is egyaránt.

Hosszú távú célom külföld, a bsc diploma ugyanaz ezekben a sulikban, engem csak az érdekelne, hogy melyik a jobb ténylegesen? Aki oda jár, mennyire elégedett?

2015. jan. 29. 23:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

En a Corvinusra jarok a G karra. De en nappalis vagyok, meg nem is ezen a szakon vagyok. Pont a mateknal lattam, hogy mik a kovetelmenyek nalunk a vizsgaknal, meg a levelezosoknel... Bar ez lehet tanarfuggo, nekem elegge rendes tanarom van, a levelezosok vizsgaja olyan feladatokkal van teli, amit tolunk a kis ZH-kban kerdeztek. Mas tanaroknal nem tudom, hogy hogy van. Szerintem alapbol kevesebb orajuk is van a levelezosoknek. Biztos, hogy levelezore akarsz menni? Szerintem borzasztoan nem hatekony, ha jol tudom 2 nap alatt adjak le az anyagot (ha nem igy van, valaki javitson ki). En szeretek idejarni, de az iskolanak szerintem a szakkollegiumok, meg a diakszervezetek a nagy elonyei, te meg pont ebbol maradsz ki. Az oktatas a maga modjan gyakorlatias, bar egy verfrissites nem artana egyik szakon sem, ugy gondolom.

Amugy nem lehet osszehasonlitani a kettot, szerintem senki nem jart mind a kettobe. Lehet kihagytam valamit, de ha van meg kerdesed, akkor irj.

2015. jan. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, levelezőre szeretnék, mert mellette tudnék végezni okj-n szoftverfejlesztőit, vagy dolgoznék. Levelezőre nagyobb esélyem is van bekerülni a kevesebb pont miatt. De attól, hogyha levelezőre járnék, szerintem bemehetek órákra, a nagy tömegben senki se tudná, hogy levelezős vagyok.
2015. jan. 30. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!