Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most fogok tovább tanulni...

Most fogok tovább tanulni remélhetőleg egyetemen. Germanisztika szak érdekelne mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Pázmányon, Eltén és Károlin gondolkozom érdekelne ki mit tud mondani ezekről? Ha államira megyek mik a követelmények a továbbiakban? Felvennének államira és utána tartanom kell egy bizonyos átlagot? És mivan ha nem sikerül mégsem azt tartanom?

2015. jan. 29. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra jelentkeztem én is. Úgy tudom, hogy ha megbuksz vagy nem teljesítesz egy bizonyos szintet, akkor áttesznek fizetősre.
2015. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most jelentkeztél rá? Melyik iskolát jelölted meg elsőnek?
2015. jan. 29. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Debrecenbe, most idén.
2015. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A tantárgyaknak van kreditértékük. Például mondjuk azt, hogy a matek I. 5 kreditet ér. Ha teljesíted a tárgyat akár kettesre, akár ötösre, kapsz 5 kreditet érte. Minden más tárgynak is, a nem túl fontos tárgyaknak mondjuk 2 kredit. Egy félévben átlagosan 30 kreditnyi tárgy van kötelezően meghirdetve (most ne vegyük ide, hogy szabadon választható tárgyakat is fel lehet venni). Én első félévben 30 kreditnyi tárgyat vettem fel (ez kb 7 tantárgy volt), ebben a félévben 31-et.


Minimum 30 kreditet kell teljesíteni KÉT félév alatt. Ha két félév alatt nincs meg a 30 kredited akkor áttesznek fizetősre. Az átlagod nem számít ilyen szempontból, nem érdekes, ha mindenből kettes vagy, csak teljesített legyen a tárgy.


Ösztöndíj szempontjából lényeges az átlagod, de a bennmaradás szempontjából nem.

2015. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! sokat segítettél:)
2015. jan. 31. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!