Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jeleneleg 12 félévet fizet...

Ha jeleneleg 12 félévet fizet az állam a felsőoktatásban, akkor ha egy diplomát megszereztem részben költségtérítéssel, részben állami finanszirozásban, akkor még szabadon felhasználhatom azt, ami a 12 félévből fennmaradt?

Figyelt kérdés
Hogy ezt a barokkos körmondatot kissé rendbetegyem, arra gondolok, hogy régen sokszor azt hallottam, hogy csak az első diplomát állja az állam. Viszont tudom azt is, hogy összesen 12 félévet kaphatok "ingyen", de az első állítás mégis bezavar. Jól értem, hogy ha vannak még féléveim, azt bármely körülmények között felhasználhatom? Vagyis ha megvan egy BA-m, amelyből az utolsó két félév ment állami finanszírozásban, megcsinálok egy MA-t államin, ami ugye még négy félév, akkor maradna még hat, amiből nyugodtan összehozhatnék egy még egy BA-t vagy MA-t? Vagy ez nem így van?
2010. febr. 9. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már diplomás vagy, nem jelentkezhetsz alapképzésre államilag finanszírozottként. De az MA természetesen belefér, sőt ha van a szakirányodban több MA képzés, akkor párhuzamosan mehet a kettő együtt. Annyi különbséggel, hogy idén jelentkezel az egyikre, a másikra jövőre lehet v. a februárban indulókra. Én így tudom.
2010. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt már én is hallottam, de úgy tudtam, arra vonatkozik, aki egyébként is elahsználná mind a 12 félévét még egy MA nélkül. De ha úgy csinálnám, hogy elkezdem az egyiket, jövőre bejutok egy másikra, de passzívvá teszem magam mondjuk egy évre, attól ez még ugyanúgy működik?
2010. febr. 9. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a végén kell passzívvá tenni az előrébb haladót, hogy egyszerre diplomázz és ne kelljen a második képzés utolsó 2 szemeszterét kifizetni. Ha még nincs diplomád, akkor mind a 12 szabadon felhasználható mind az alapképzésre mind a másoddiplomás képzésekre akár párhuzamos képzésben is.
2010. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A BA-m már megvan.
2010. febr. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!