Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki elvégzi az általános...

Aki elvégzi az általános orvostudományi kart, majd szakosodik és megkapja a diplomát, annak rögtön meg is van a dr titulusa?

Figyelt kérdés
Vagy azt külön kell megcsinálni? Nem minden orvos dr?

2015. febr. 3. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 év után jó esetben már mindenki doktor szakosodás nélkül is.
2015. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvos doktor. Ha elvégzed az általános orvos szakot, akkor doktor leszel, általános orvos. Ezután történik a szakosodás, vagyis eldöntöd, hogy milyen területen szeretnél majd dolgozni orvosként. Olyan szakirányt választasz, ami tetszik. Ha szakvizsgát teszel, akkor leszel szakorvos, mondjuk belgyógyász szakorvos.
2015. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Foglalkozásdoktori (jogász, orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész) nem egyenlő a PhD-val. Az tudományos fokozat, és a jogászoknak és az orvosoknak is ugyanúgy külön meg kell szerezni, mint bárki másnak.
2015. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Ne keverjük a doktori címet (titulust) a doktori fokozattal. Az orvosi/jogi egyetem elvégzése automatikusan doktori címet ad, a kérdés erre irányult. Tehát minden orvos doktor, viszont nem minden orvosnak van tudományos (doktori) fokozata. A doktori fokozat (PhD) tudományos fokozat, amely szintén doktori címet ad. A név előtt álló "dr." titulus nem tesz ezek között különbséget. Ha külön jelölni akarjuk a doktori cím jellegét, azt általában a név után álló egyéb kiegészítő felsorolással szokás megtenni.


Pl.: Prof. Dr. Fóbiás Tóbiás, M.D., J.D., PhD., MTA doktora

Az M.D. itt orvosdoktort jelent, a J.D. jogi doktort, a Ph.D. tudományos fokozatot (amely az előbbi kettőtől függetlenül szerezhető), az MTA doktora pedig akadémiai doktori címet (a PhD-nál magasabb tudományos fokozat, mely megszerzésének szintén nem feltétele elvileg az egyéb doktori cím vagy a PhD).


Néha a név előtt is jelölik a doktori cím jellegét, pl. Dr. Med. Habil. Máris Ottokár. De ez a ritkább jelölési forma.


Még megjegyezném, hogy a kis d és nagy D használata a helyesírás szabályai szerint szintén nem utal a doktori cím jellegére, egyszerűen arról van szó, hogy önállóan álló név esetén mindig nagy D-vel kell írni a Dr.-t, míg mondat közepén kis d-vel. Ugyanúgy, mint a gróf, báró, herceg, stb. titulusokat.

2015. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

--Az MTA doktora nem tudományos fokozat, csak adományozható cím.

--Magyarországon a PhD a legmagasabb (és egyetlen) tudományos fokozat, ez A doktori fokozat.

--Az orvosok, jogászok... foglalkozásdoktori címe amit dr med., dr vet., dr jur. vagy angolosan MD, DVM, jelölhet egyszerűen a diplomaszerzést jelzi, azonos értékű az angolos MA, MSc címmel vagy a német Dipl.Ing-el, vagy a néhány országban elterjedt Mgr. címmel a név előtt. (Orvosoknál sem nem kell hozzá szakosodni, az általános orvos szak elvégzése osztatlan mesterszintű diplomának számít.)

2015. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!