Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinál egy környezetmérnök...

Mit csinál egy környezetmérnök, megéri elvégezni, hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Kérem ne a Felvi.hu szakleírását linkeljétek be!Főleg személyes tapasztalatok érdekelnek,olyan személyek élményei, akik ezen a szakterületen dolgoznak,ebből szereztek diplomát,jelenleg is ilyen tanulmányokat folytatnak,vagy esetleg az ismerettségi körükben van olyan személy,aki érintett a témában.

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 13. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Nincs kedvem leírni, amit már hatszázhúsz ilyen kérdésnél megtettem. Én környezetmérnökit végeztem, közben ösztöndíjakkal bejártam a világot, még diplomázás előtt dolgoztam ENSZ-től kezdve WWF-ig számos helyen, saját környezeti technológiára alapuló céget indítottunk Londonban, most pedig fenntartható városfejlesztéssel foglalkozom egy világszervezetnél. Nekem tehát bejött. Számos ismerősöm pedig csak szakmán kívül tudott elhelyezkedni, esetleg valami unalmasabb hivatali munkát végez (bár elég jól keres), pl auditor vagy kormányhivatalnok valamelyik környezethez vagy innovációhoz kapcsolódó minisztériumi osztályon. Van aki saját céget nyomat, és van aki átképezte magát tanárnak, van aki egy nyugati egyetemen kutat maláriát vagy katasztrófavédelemmel foglalkozik ázsiában. Ez egy totálisan interdiszciplináris szak, amiből azt hozol ki amire ambícióid vannak, és a tanulás mellé le kell tenni pár dolgot az asztalra. Ha nem érdekel a téma, akkor viszont jobb ha elmész valami hardcore mérnöki szakra, ahol végigseggelhetsz pár évet és majd az öledbe hullik valami meló a karrier expón.
2015. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz, hogy kihozz valami jót és neked tetszőt ebből a szakból, ahogy az első írta, szerencse is kell, olyan adottságok, olyan természet.


Harmadéves vagyok ezen a szakon, és eddig csak álmodozás szintjén, mostmár pedig a "tűzhöz közeledve" aktívan keresgélem, merre tudnék esetleg továbbtanulni, hogy köze legyen az eddigiekhez és változatos, izgalmas, valóban hasznos munkám lehessen majd.

Ha olyan helyen tanulod az alapszakot, ahol erős a kémiaoktatás - habár a szakhoz kellene de nem mindenhol erős! -, akkor vegyészmérnök, biomérnök mesterképzésre mehetsz. Tanulhatsz munkavédelmet vagy minőségirányítást valami posztgraduális, diploma utáni képzés keretében. De a munkavédelemre is magasról tesznek mindenhol (nekem ez az elsődleges gondom vele), a minőségirányítás meg lényegében arról szól, hogy támogasd a termelést, szóval lényegében a kapitalizmust, a fogyasztói társadalmat, egy adott céget támogatod leginkább...


Amit lehet környezetmérnök végzettséggel csinálni "szakmán belül":

Vagy EHS mérnökként egy vállalatnál. Ez munkavédelem, tűzvédelem, egészségvédelem, környezetvédelem. Ennek a legkisebb része a környezetvédelem, az is kb arról szól, hogy évente hívj mérést végző cégeket, mert meghatározott időközönként mérni kell a kibocsátásokat. Egyébként valószínűleg azok is a feladataid közé tartoznának, hogy megtaláld a kiskapukat és legálissá tedd a környezetszennyezést.

Ha egy környezetvédelmi analitikai cégnél dolgozol, akkor ha férfi vagy, akkor mérsz - az ország minden pontjáról kaphattok megrendelést, tehát lehet, hogy hat órát vezetsz egy nap -, majd jegyzőkönyvet írsz. Az elején izgalmas, aztán monoton és unalmas lesz ez a munka. Az eredményeket odaadod a megrendelő cégnek. Nem rajtad múlik, hogy csökkentik-e az esedékes határérték-túllépést, és lehet, hogy ugyanazt méred a későbbiekben is. Sőt, esetenként le is húzatják veled a jegyzőkönyvről a nem tetsző értékeket. Ha nő vagy, ezt a munkát oda se adják (azért érthető; pl kéményeken mászkálni férfimeló), ekkor kb. szűrőpapírokat mérsz és adminisztrálsz.


Amit meg más végzettségekkel a környezetvédelemben:

Szennyvíztisztítóba kell építőmérnök, mert a berendezésekhez ők értenek, kell vegyészmérnök, biomérnök, biológus magukhoz a folyamatokhoz, az analízisekhez.

Megújuló energiával foglalkozik a villamosmérnök, energetikai mérnök.

Környezetbarát építészettel az építőmérnök, villamosmérnök, energetikai mérnök.

2015. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azért nem egészen értek egyet az elöttem lévővel!


Egy szennyviztiszitóhoz igenis kell környezetmérnök. Már csak ha azt nézzük hogy laboránsnak ezzel a végzettséggel is felvehetnek mint ahogy jo pár ismerösőmet is, hiszen az alap vegyészeti ismeretekre megtanitanak különböző laborokon ( áltkém, analitika, műszeres analitika jobb helyeken), ezenfelül mintavételezni is kell, környezetvédelmi jelentéseket irni, szabványok auditálása betartatása (ISO 14001), kibocsátások ellenőrzése. De még egy létesiteni kivánt szennyviztelepnél is egy környezetmérnöknek kell hatásvizsgálatot irnia arról hogy engedélyezhető e a megvalósitás.


De ez csak egy ág, ezenfelül ahogy irták elöttem szakhatóságoknál hivataloknál is dolgozhatsz, laborokban, hulladékkezelő és égető üzemekben, szakosodhatsz élelmiszermérnök irányba, ha kicsit jogi utakra akarsz menni engedélyeztethetsz, birságokat szabhatsz ki. Ezenfelül elmehetsz még multi cégekhez, gyárakba, erömüvekbe. Valamint rengeteg gyárban iparágban a termelés környezetvédelmi engedélyhez is kötött, addig nem gyárthatnak-forgalmazhatnak amig nincs meg az aláirás. Esetleg még biotechnológia irányba is elmehetsz ez inkább ilyen biogázos, bioetanolos bioenergiás téma.


Egy szó mint száz, a jelenlegi globális helyzetet nézve egyre több ember kell mert fontosabb lett a környezetvédelem. Főleg itt európában van nagyobb érdekeltsége a dolognak. És sajnos az is igaz hogy a csalás-korrupció is jelen van, de ez cégfüggő. Nem könnyű találni egyből pöpec állást, viszont ha törekszel találsz!:)

2018. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!