Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE szlavisztikán lehet,...

ELTE szlavisztikán lehet, hogy egy szak nem indul el a kevés jelentkező miatt?

Figyelt kérdés

Perpillanat olyanra gondolok, ahol a minimum 1, a maximum 5 főre van meghirdetve. Én az ukránt jelöltem meg másodiknak, de gondolkodtam a csehen is harmadikként, de ezekre eleve kevés a jelentkező. Ha esetleg úgy alakul, hogy én leszek az egyetlen, aki erre jelentkezik (mert ahogy néztem, 2-nél több ritkán van), akkor lehet, hogy az első helyre a pontszámom miatt nem vesznek fel (ami az orosz lenne), a másodikról meg a harmadikról pedig azért esek le, mert 1-2 személy miatt nem indítják el?


(Tudom, hogy büfészak meg minden, ezek nem érdekelnek, már próbáltam természettudományit szakot, de az nem sikerült a sok matek miatt és otthagytam, így mindenképp a nyelvek felé megyek. Meg tudom, hogy a PTE-n, a DE-n és az SZTE-n könnyebb bejutni oroszra, de én oda eleve nem akarok jelentkezni.)



2015. febr. 15. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat
2015. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lengyel nem érdekel?
2015. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eltén elindítják egy emberrel is a szakot, nyugodtan jelöld be, amelyik leginkább érdekel!:)
2015. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, a lengyelben is gondolkodtam, viszont azt a nyelvet sose tanultam, így eleve nehezebb is lenne, ha bejutnék. Aztán neten néztem pár oktató videót, és letettem róla, nem hiszem, hogy meg tudnám tanulni, nekem ez brutális az oroszhoz és az ukránhoz képest. De már mindegy is, mert lejárt az idő. Csak azt néztem, hogy 3 éve államin első helyen 2-en megjelölték, azon kívül meg volt még 17, és mégse indult el. Mondjuk a csehet is hagytam végül, mert igazából az se érdekel.
2015. febr. 27. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Kései válasz, de hátha jül jön valakinek. Ha egy szaknál az van, hogy MINIMUM 1, maximum X, az azt jelenti, hogy akkor is elindul, ha csak egyetlen egy jelentkező van (ha az elérte a jogszabályi minimumot).
2015. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!