Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az egyetemisták...

Hogyan működik az egyetemistáknak a Duális képzés Győrben az Audinál?

Figyelt kérdés
Olvastam róla rengeteget, de még mindig nem világos. A neten fel van tünetve hogy csak a 3 partenriskola tanulói jelentkezését várják... Nem igazából tudom elképzelni, hogy pl. Szegedi lakos és tanulóként akkor már semmi esélyem a bekerüléshez? Valaki aki bővebb infoval tudna szolgálni, nagyon megköszönném neki. :))

2015. febr. 17. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
A duális képzés nem jó ötlet. Egyetlen cég dolgaiba tanul bele a hallgató és jóval kevesebb időt tölt az egyetemen valódi tudás megszerzésével, így kiszolgáltatott, betanított "szakember"lesz nem pedig szakmájának tudós művelője. A duális képzéssel rövid távon hasznos tudást lehet szerezni, vagyis annak gyakorlatát, hogy hogyan csinálják azt ma. Egy nemzetközileg is versenyképes diplomás szakembertől azonban azt várják el, hogy szakértője legyen annak is, ahogyan 5-10 év múlva kellene majd működnie a dolgoknak. Ezt viszont csak egyetemen lehet megtanulni az adott szakma legjobb kutatóitól, fejlesztőitől, innovátoraitól.
2015. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Végülis ez is igaz. Ezért én a BME-t jelöletem meg első helyre a járműmérnöki szakot. Csak ha nem sikerül oda bejutnim akkor marad Győr. És gondoltam megpróbálni ezt a duálist.
2015. febr. 19. 15:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Végülis ez is igaz. Ezért én a BME-t jelöletem meg első helyre a járműmérnöki szakot. Csak ha nem sikerül oda bejutnim akkor marad Győr. És gondoltam megpróbálni ezt a duálist. Azért köszönöm szépen ezt a másik oldalú nézőpontot is. Erre még nem is gondoltam.
2015. febr. 19. 15:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Huppi. :DDD Megszaladt az enter kicsit. xD
2015. febr. 19. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én voltam a nyílt napon Győrben, odamentem az audis standhoz, és azt mondták, hogy idén még nincs duális képzés.
2015. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Emberadam mindenhova bemasolod? :DD
2015. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak ahol kérdezik.
2015. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De gondolj mar bele... ugyanannyit van az egyetemen o is mint te csak a szorgalmi idoszakot meg a nyari szunetet kitolti munkaval ... amig te nyaron pizzafutarkodsz nyari melo gyanant, addig neki fix nyari meloja van ami raadasul kapcsolodik is a szakahoz. Ettol ha valaki szerintetek kevesebb lesz, akkor nagy baj van. Ez csak tobbletet ad nem nehez belatni de kivancsian varom a velemenyetek vajon inkabb ha dinnyezel nyaron mennyivel lesz tobb belatasod a szakmaba :D
2015. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!