Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemi nyelvi szakokka...

Ha az egyetemi nyelvi szakokkal (anglisztika, romanisztika, germanisztika, skandinavisztika, stb) nem lehet elhelyezkedni, akkor miért indulnak ilyen szakok, ráadásul viszonylag magas létszámmal?

Figyelt kérdés
Eddig akárhol érdeklődtem, mindenütt azt mondták, hogy egy nyelvi szakkal kb. kitörölhetem a seggem (pl. romanisztika). Ha ez valóban így van és utána úgysem tud az ember elhelyezkedni, akkor miért indulnak ilyen szakok?
2015. febr. 23. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem munkaerő-piaci kiképzőhely, hanem olyan tudományos kutatóintézet és szakmai műhely, ahol a hallgatók egy-egy szakterület legkiválóbb művelőitől tanulhatnak. Nincs olyan egyetemi szak, amelyet magas szinten művelve ne indíthatna el egy szépívű szakmai karrier útján. De ez nem automatikus és nem megy magától.

Miért gondolod, hogy egy BA vagy BSc szintű hároméves alapképzés után állások tömegéből kellene válogatnod?!

Az egyetemi alapképzés olyan, mint az érettségi, nélkülözhetetlen a továbblépéshez, de nem igazán képesít semmire, hiszen ettől még nem lettél szakértő. Ha bármilyen nyelvi szakon MA-t, majd PhD-t is szerzel és jó tudományos publikációid jelennek meg a témádból (persze eleinte a témavezetőddel közösen), akkor a világ egyetemei nyitva állnak előtted, hogy posztdoktori állásokra pályázz, majd pedig meg fognak találni azok a munkaadók akiknek éppen ilyen szakemberre lesz szükségük (egyetemek, kutatócsoportok, cégek, fordítóirodák...)

2015. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el lehet vele helyezkedni. Ha nem is fordító-tolmácsnak mész, de pl a multiknál elvárás a magas nyelvtudás. Az igaz, hogy angol-németből nem kellene ennyi, de a ritkább nyelvek ismerőinek azért vannak lehetőségeik. A romanisztika például nem olyan rossz, olasz-spanyol-francia tudásúakat is szoktak keresni.
2015. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!