Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Behívtak a budapesti Apáczai...

Behívtak a budapesti Apáczai gimnázium humán tagozatának szóbeliére, s a magyar szóbeli kapcsán két kérdés is megfogant fejemben, mik szerint mit érthetnek irodalom földrajza, kronológiája, avagy a helyi hagyományok, irodalmi emlékek ismerete alatt?

Figyelt kérdés

S ha már egyszer kérdezem, segítségemre lenne, ha választ kaphatnék azon kérdésemre, miszerint mely 'novellafelépítés'-i módszerbe nem tudnak úgy belekötni, hogy arra utána mukkanni se tudjam?

Töriből jobb vagyok, de gondolom egy humán tagozatra inkább magyarosokat keresnek. Ami igen szimpatikus ebben a gimnáziumban, hogy történelemből is szóbeliztet, lehet, önbizalmam se lett volna jelentkezni ide, ha az utóbbi nem lenne.

Minden választ nagyon köszönök!



2015. febr. 24. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Földrajz, tájegységenként városonként előforduló irodalom. Csoportosítási szempont. Kronológia ugyanez.

Helyi hagyományok szerintem a néprajz, népművészet, szájhagyomány útján terjedő nyelvemlékek, dalok, stb.

Irodalmi emlékek? Nagyon rég voltam általános iskolás, tanultátok már az Ómagyar Mária-Siralmat?

Irodalmi emlékek: fennmaradt töredékek, múzeumi darabok?

2015. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia én is voltam magyaron meg matfizen is szóbelizni :)neked hogy sikerült? nem volt a magyar egyátalán olyan durva mint ahogy a követelményeknél le volt írva
2015. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!