Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-sek, nektek hány óra...

BME-sek, nektek hány óra alvás elég?

Figyelt kérdés

Én már 3 éve 6óránál többet sosem , max kevesebbet alszom, mert így jön ki az idő...


Ill nektek van valami bajotok attól, hogy pl hosszútávon keveset alszotok, akármilyen testi tünet? Mert nekem van bőven probléma amit a nem létező bioritmus és talán elégtelen alvás okoz..


kösz a válaszokat



2015. febr. 27. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok BME-s. Valojaban ha kevesebbet alszol, mint amennyit a szervezeted kivan, akkor jelentkezni fognak hosszu tavon egeszsegugyi problemak. Az, hogy mennyire van szukseged az egyenfuggo, valaki beeri 6-tal is, valakinek a 10 is keves. A problemad eleg egyszeru. Ha azt akarod, hogy ne menjen az egeszseged rovasara, akkor aludj tobbet.
2015. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nyári szünet sincs nálatok?
2015. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hétvégén is lehet pihenni
2015. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

na ne próbáld bemagyarázni, hogy az mind arra megy el, hogy tanulni kell a BME-re


mert az nagy riszpektet érdemel, ha valaki ott tanul...

2015. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nyári szüneteket persze nem értettem bele az elmúlt 3 évbe, de egyébként kb ezen kívül soha nincs különösebb szabadidőm, karácsony-szilveszterkor is vizsgaidőszakra kell tanulni, utána meg 1 hét és kezdődik a kövi félév.

Hétvége pont hogy nem a pihenésről szól, hanem akkor próbáljuk visszahozni a lemaradásunkat, beadandókészítés, laborfelkészülés, zhra tanulás.

Utolsó válaszolót nem értem.

Az -átlag- BME-s nek egy nehezebb szakon nincs szabadideje, még a tanulmányaira sincs elég, ezen nem kell vitatkozni.


Én BME-sektől kérdeztem, hogy szellemileg, fizikailag hogyan viseli meg őket, érdekelne..

2015. febr. 27. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Nezd, az ismerosomnek a gepeszmernokin rengeteg ideje van. Nem egy zseni, pusztan neki ehhez a szakhoz van a legtobb kompetenciaja allitasa szerint. O csak a gazdasagi targyakra panaszkodott, hogy a legtobb idejet azok veszik el. Nem azon van a hangsuly, hogy hany orat tanulsz, hanem azon, hogy mennyire hatekonyan csinalod.

Ha ugy erzed ez a max, akkor nem a kepessegeidnek megfelelo intezmenyt meg szakot valasztottal.

2015. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hétvége pont hogy nem a pihenésről szól, hanem akkor próbáljuk visszahozni a lemaradásunkat, beadandókészítés, laborfelkészülés, zhra tanulás. "


azért ez egy kicsit túlzás :DDDD

nem tudom elképzelni, hogy nincs szabadidőd. itt még csak nem is kell 200 oldalakat elolvasni/megtanulni hetente, mint a jogon, orvosin.


igaz, nekem csak a mérnökinfóról van tapasztalatom.


ja és a kérdésre válaszolva 6-ot,de több nem is kell :D

2015. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

En BME-s vagyok es nem ertem hogy miert nehez elhinni hogy ennyire sokat kell tanulnunk. Van jogon tanulo ismerosom is es messze nem tanul annyit mint en es a csoporttarsaim. Ez foleg a kerdezo altal emlitett leadandok miatt van. Mire befejezi az ember, mar ott van hogy kezdhet zh-ra tanulni. Szoval meg kell hogy nyugtassalak kerdezo mi sem alszunk tobbet :D

Viszont a hetvegen jol kialszom magam! Ajanlom neked is. ;)

2015. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én sosem értettem ezt a "nem alvás dolgot". BME-re járok már egy ideje és 11-kor szoktam aludni. Sőt tanulni általában 10 után nem is szoktam, max beadandót csinálok ha nagyon muszáj. Az egész a normális időbeosztáson múlik meg hogy folyamatosan tanuljon az ember. Persze hogy ha mindennek utolsó nap állsz neki, akkor hajnalig kell tanulnod. 2-3 félév után szerintem ki kell hogy alakuljon egy egészséges érzék ahhoz, hogy tudd magadról hogy neked mennyit kell tanulnod adott tárgy adott zh-ra/beadandójára. Ha ez megvan és nem lusta az ember, akkor zh előtti nap már csak ismételnie kell.
2015. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de aki meg azt mondja hogy nincs szabadideje BME-n az hazudik. Előző félévemet is kereken négyesre zártam úgy, hogy gyakorlatilag csak hétköznap tanultam, este már nem, hétvégén semennyit, max. ZH-k előtt tanultam éjfélig, és ezen kívül is bőven volt szabadidőm. Ebben persze benne van az is, hogy csak 1-2 előadásra jártam be, de akkor sem lenne olyan húzós.
2015. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!