Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzek egy 2 éves felsőok...

Ha elvégzek egy 2 éves felsőoktatási szakképzést főiskolán, utána az alapképzésbe való beintegrálásnál újra kell tennem érettségit?

Figyelt kérdés
A felsőoktatási szakképzésre a felvételi ponthatár 240 pont. Ha elvégzem, és utána beintegrálom egy BA képzésre, ahova már csak 1,5 évig kellene járni, beintegrálás előtt újra kell tenni érettségit? Mert addigra már nyilván több lesz a ponthatár. Vagy akkor elvégzés után, beintegrálásnál nem számít már a ponthatár?

2015. febr. 28. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

FSZ képzés közben/után ugyan úgy felvételezned kell az alapképzésre, mint FSZ képzésre. Ugyan úgy be kell adni az érettségit, ugyanúgy lesz pontod stb. Nyilván hogy ha nem lesz az elég, akkor nem vesznek fel alapképzésre.


Vigyázz erre a "beintegrálásra", mert nem minden tárgyat lehet elfogadtatni (talán 75%-ban egyeznie kell a tematikának és azért FSZ képzésen gyengébben oktatják, mint alapképzésen).

2015. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Pontosítanám az első válaszát. A felsőoktatási szakképzés szakindítási anyaga tételesen felsorolja, hogy az egyes tantárgyak mely BSc-s tantárgyaknak felelnek meg, így 90 (!!!) kreditet kell átemelni alapból a BSc-be, sikeres felvételi esetén. Így jön ki a kérdező által is említett 1,5 év, azaz a BSc-s szak másik 90 kreditje.


-falcon-

2015. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta a válaszomat, szíveskedjen kifejteni az ellenvéleményét.


Mivel írtam már szakindítási anyagot felsőoktatási szakképzésekhez, és végigvittem a MAB-akkreditációig, átlagnál talán tájékozottabbnak tartom magam a kérdésben....


-falcon-

2015. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


És ha a 90 kreditem meglesz akkor, viszont nem lesz akkor mit tudom én, 300 pontom (most mondtam valamit, mert akkor nyilán magasabb lesz, mint a mostani 240), akkor is felvesznek a BA-ra? Köszi!

2015. márc. 1. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajna mindenképp felvételizned kell, és el kell érned a BA képzés ponthatárát. A felvételin az elvégzett felsőoktatási szakképzés csak akkor lenne előny, ha plusz pontokat kapnál érte, de nem tudok ilyen lehetőségről.
2015. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Én eddig úgy tudtam, hogy ha szakirányba vág az FSZ képzés, akkor lehet kapni érte pluszpontot (vagy volt valami ilyesmi még pár éve az OKJ-s képzéseknél).


Mindenképp felvételezned kell, ha nem érdek az alapképzés ponthatárát, akkor nem vesznek fel.

2015. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!