Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű érettségivel...

Középszintű érettségivel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Emelt szintű érettségit akartam tenni magyarból meg töriből, de szerintem nem tudnám megcsinálni (most 9-esen, megnéztem a feladatokat). Középszintű érettségivel milyen jól fizető szakmákat érhetek még el?..

2015. febr. 28. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem attól leszel valaki, hogy milyen érettségit teszel.

Ha esetleg tovább akarsz tanulni, akkor lehetsz orvos (külföldön), mérnök, vagy hasonlók, amúgy meg nem keresel semmit.

Szakma.

Relatív.

Ha abban érted a szakma szót, hogy a szüleid kifizetnek kb. 800 ezer forintot, hogy minden jogsid meglegyen, te meg billegsz ide-oda pl. kamionnal, mert az milyen jól hangzik, akkor csak csatlakozol az fiúk (férfiak) 80%-hoz.


Ha csajszi vagy, akkor 1000000000-szor rosszabbak a kilátásaid, mert Magyarországon élsz.


De ha körbe kérdezel, tényleg van egy csomó szakma, ahol embereket várnak.

Itt most nem írok példákat, mert nem tudom, hogy nő vagy-e vagy pasi, és mik az elvárásaid.


Tehát röviden:

Igen.

Egy "középszintű" (ami eddig is volt) érettségivel is előtted áll az élet.

2015. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, valami "fancy" munka nincs, amiben öltönyben kéne lenni?
2015. febr. 28. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ezt nem kell még eldöntened kilencedik osztályban. Van még 3 éved. Miért nem tanulsz inkább? Senki sem úgy született, hogy meg tudja írni az emelt érettségit bármilyen tárgyból!
2015. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem tudná 9-ikesen megcsinálni, mert ha meg tudnák, akkor kilencedikben lenne az érettségi. Nyugi, még egy csomót tanulni fogsz addig. Egyelőre tényleg nem érdemes az érettségivel idegesítened magad, hidd el, csak tanuld meg azt, amit most kérnek a tanáraid, és bízz bennük, hogy a végére eljuttatnak oda, ahova kell.
2015. márc. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarral meg törivel nem igazán szerezhetsz jól fizető képesítést, ha középszintű ha nem.

Csak azért kell az emelt, mert azzal több pontot össze lehet szedni, a humán szakokra meg több pont kell, mert sokkal kevesebb a férőhely.

Műszaki szakokhoz pl. egy egyetemet leszámítva szinte mindenhol minimum pont kell, amit bőven lehet teljesíteni középszintűvel is. Más kérdés, hogy oda sem árt az emelt, de oda nem azért kell, hogy meglegyen a pontod, hanem, hogy meglegyen a tudásod, ami nagy előny.

2015. márc. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igazából bármilyen egyetemi diploma megteszi, csak ne higgyük, hogy egy töri BAval meg eszperantó/ógörög/acient latin nyelvvizsgával leborulnak előttünk a munkaerőpiacon (és főleg nem az állami helyeken pl levéltárakban)


törivel is el lehet helyezkedni, meg jól keresni, csak rengeteg publikáció kell hozzá meg hírnév (PhD kb alap)


az ilyen bejárogatok egyetemre a töltelék tárgyak kivitelével minden full 2-es csak mérnökin (nehézipari, nem ilyen környezet meg könnyűipari "mérnök") és orvosin működik ahol brutális a hiány a diplomás emberekből


egyetemen igazából a képességet bizonyítod, hogy el tudsz végezni adott feladatokat, senki sem az egyetemi képzéstől lesz szakember, és ha mondjuk az ember normálisan felkészül a szakterülethez illő OKTVre akkor egyetemen már sok dolga nem lesz, csak a szakmai anyagokkal ismerkedni, ami szórótárgy szokott lenni az főleg az alapismereteket takarja, amit valaki megtanult a gimiben valaki meg szidja az egyetemet, hogy milyen embertelenül nehéz

2015. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Humán tantárgyakkal manapság nem nagyon tudsz 'fancy', jól fizető állást találni. Ha a mérnök/egészségügy(orvos, gyógyszerész) nem nagyon vonz, akkor ott a gazdaság, amihez ugyanúgy kell matek(persze nem akkora mértékben, mint a mérnököknek).
2015. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!