Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb iskola számomra?...

Melyik a jobb iskola számomra? Xántus vagy AKG?

Figyelt kérdés
külföldön szeretnék egyetemre menni.

2015. márc. 2. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Pénz (nagy tételben) ok? Mert akkor az AKG, a másikat nem ismerem. De az AKG-ról azt hallottam, hogy nagyon sokat nyúznak le az emberről, (persze aki oda jár annak többnyire belefér), ja és a gazdagságból kifolyólag, nagyon sok beképzelt, nagyképű gyerek van. És mást tanulnak, máshogy. Merre akarsz tovább tanulni?
2015. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az AKG jobb :)

Ha mégis a Xantusnál döntesz, inkább az idegenforgalmi osztálya, vagy a kéttanosa lenne neked ideális.

2015. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xLiliix válasza:
a xantust semmikeppen sem ajanlom. oda jarok es a szinvonal a nyelvi kepzes szempontjabol nagyon gyenge. az akg-ba jar a baratnom es nagyon szereti.
2015. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az AKGba nem vettek fel viszont a xantusba igen szval az lesz. utolsó hogy érted hogy gyenge a nyelvi képzés? rosszak a tanarok vagy miért? 0. után le tudtad tenni a középfokú nyelvvizsgát?
2015. márc. 11. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért az AKG-be mennyi embert vesznek fel?
2015. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem a Xantusban attól függ, hogy milyen a nyelvi képzés, hogy milyen nyelvet választasz, illetve hogy ki a tanárod. Én egyáltalán nem érzem gyengének, rengeteget kell tanulnom ahhoz, hogy egy erős 4-es legyek.
2015. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem aktuális a kérdés, de hátha segít az pár embernek majd a későbbi felvételihez amit írok. Az AKG és a Xántus Bp 2 legjobb alapítványi gimije. Well. Az AKG drágább, de jó felvételi és kevésbé jó anyagi helyzet esetén van ösztöndÍj. A nyelvi rész a Xántusban talán picivel jobb, mivel kéttannyelvű, de nem sokkal. Nálunk(AKG) 9. nyelvi év végén az osztály többsége lerakta a nyelvvizsgát(B2). Am minden többi tantárgyból az AKG a jobb. Izé.. Beképzelt nagyképű gyerekek? Wut??? Te sztem nem nagyon jártál mostanában errefelé(nagyképűek mindenhol vannak, szerintem itt sincs több az átlagnál, nem ez jellemző.). A közösség nagyon jó, nagy arányban tanulnak tovább innen pl. Angliában. És igen. Nem könnyű a felvételi, 65-67 pontos felvételi+4,7-4,8-as átlag alatt nagyon teljes árúra sem vesznek fel, legalábbis ösztöndíjasra nem sanszos. Amúgy egyáltalán nem tanulunk mást, ugyanazt tanuljuk, csak máshogy. Ja és a nagy előnye a sulinak, hogy utolsó 2 évben csak olyan órád van, amiből érettségit szeretnél tenni. Ezenkívül rengeteg szakkör van, és az érettségi eredmények is elég jók. Xántusról nem hallottam annyit, de könnyebb bekerülni, ettől függetlenül egy nagyon jó suli, kiemelkedő nyelvvel, szerintem mindkettő jó választás.
2016. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!