Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért kirúghatnak? (lent)

Ezért kirúghatnak? (lent)

Figyelt kérdés

Szakiskolás vagyok, és van gyakorlatunk.

Korlátozva van,hogy gyakorlatról mennyit hiányozhatunk.

És én a főnököm szerint sok a hiányzásom ( van róla orvosi,táppénzes papírom) így felhívta osztályfőnökömet és felfogja a suliban aki rendezi a szakiskolások ügyeit.

És,nem érti hogy miért a munkatársammal kell üzentetni,hogy a héten nem tudok menni munkába..

Nos...Nyugodtan feltöltheti a telefonkártyám,anyu ma kapott fizit, apuék meg 2hetes csúszásban vannak.(maszek autófényező.)

Arról meg nem tehetek,hogy mikor mennyit vagyok beteg. Nem vagyok hajlandó 39-40 fokos lázzal olyankor menni dolgozni. És a mostani gerincferdülésemről sem tehetek, most is kaptam gyulladáscsökkentőt,tornázhatok, plusz ha még fájni fog,akkor nyáron mehetek vissza dokimhoz,és tovább küld nem tudom hova.....

De ha 1x ő is olyan fájdalmakkal fog élni egy hétig,(mint most én) szerintem megfogja érteni. Ülni,aludni nem tud,nem mindegy milyen pózban fekszik,plusz a járás is szexy ugyan is marhára ferdén mentem,mert megvolt feszülve az izomzata bal oldalmon....

Sok a hiányzásom? Vonja le amikor reggeles műszakban kint várunk a bolt előtt kb 1 órát, minusz 10-15 fokban ...

Aztán mivel ő a kereskedelmi iparkamara elnök asszonya simán elintézné hogy kibasszon ugyan is nagyon vissza él a hatalmával.



2015. márc. 6. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem kirúgnak, mert van orvosi igazolásod, de arra minden joguk megvan, hogy évismétlésre kötelezzenek a sok hiányzás miatt, ha annak a mértéke eléri a meghatározott óraszámot (ez minden iskolában így van).

Az orvosnak meg arra terjed ki a hatásköre, hogy megtagadja az egészségügyi alkalmassági kiadását, ha a választott munkakört, szakmát túlzottan megterhelőnek véli.


Ezt úgy mondják, a tanuló önhibáján kívül nem folytathatja a tanulmányait, ez nem kirúgás, de évismétléssel tanulhatsz csak tovább.

Az orvos részéről az eü alkalmassági egy másik történet.


A rövid ismertetőd stílusából azt gyanítom nem is igen tettél azért, hogy ne mérgesedjen el a viszony közötted és a gyakorlatvezető között.

A betegségről nem tehetsz, de ha rosszul "adod el magad" sok problémád lesz még.

2015. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem meg próbálom megbeszélni a főnökkel,hogy had dolgozzam le a ,,túlzást."
2015. márc. 6. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ha fizikálisan nem bírod, akkor miért ezt a szakmát választottad...
2015. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!