Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gepeszmernok BSc a valosagban...

Gepeszmernok BSc a valosagban kb csak egy technikusi szintet ér?

Figyelt kérdés

En BME-n vegeztem a gepesz alapszakot, geptervezo szakiranyon. Nagyjabol ez volt a legmunkaigenyesebb szakirany.


Nem mentem tovabbtanulni, mert az en kepessegeimhez a BSc is megerőlteto volt.


Munkaeropiacon persze kapcsolatok, jo személyiség es tapasztalat hianyaban semmit sem ertem, noha nagysagrendekkel tobbet dolgoztama diplomamert, mint az atlag bufeszakosok...


Nagy nehezen lett munkahelyem, ahol szerencsere nem semmitmondo a tevekenysegem, de tényleg nem csinalok semmi olyat, amihez felsofoki tanulmanyok kellenenek...


Rajzokat készítek, meglevo gyartmanyok terveit alakitom at, neha kell teljesen uj konstrokciot is kitalalnom, de eleg egyszeru alkatreszekrol van szó. Kb a 60as evek muszaki szinvonala.


Persze ezekhez a basic tervezesekhez is eleg sok anyagon at kell ragnom magam, ugymint szabvanyok, rendeletek, konkurrencia megoldasai.


Es nezem, hogy sok gyarban pl a technikusi allasok feladatkorehez eleg kb a tudasom.


Persze a szomoru, h xy bufeszakos csitrik meg sokkal lazabb munkakban keresnek sokkal tobbet, mint en.


2015. márc. 6. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

azért ne fényezd azt a diplomát....BME építőre is mehettél volna, na ott megfingattak volna..


Amúgy szépen beletanulsz, kapsz nehezebb feladatokat...szépen lassan előre!

2015. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne csak egy technikusi végzettség?

Technikus az aki általános vagy közép suli után elvégez egy 1-2 éves képzést.


Neked egyetemi diplomád van, ami egy alap diploma.

Innen tanulhatsz tovább, Msc-re, majd ezek után doktorit is végezhetsz.


Régen ugye úgy volt, hogy az egyetemeken 5 éves volt a képzés. Te ebből elvégeztél 3 évet. Ha mész egy mesterképzésre akkor plusz 2 évet kell még tanulnod.

2015. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy picit visszább kéne venni az arcodból és abbahagyni a "büfészakok" folyamatos becsmérlését úgy, hogy már te is látod, hogy a BME-s diplomáddal sem mész sokkal többre. Mondom ezt egyébként úgy, hogy én is BME-s vagyok. Kell egy kis(?) alázat ahhoz, hogy előrébb juss. Egy viszonylag friss diplomával rendelkező embernek nem fogják egyből a legnagyobb feladatot odaadni (hiába próbálta ezt elhitetni veled a BME éveken keresztül). Dolgozz jól, csináld meg, amit kell, és ha látják, hogy többre is képes vagy, akkor majd adnak olyan feladatot, amihez használnod kell az egyetemen szerzett tudásodat. Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de egy 20-30 éve üzemben dolgozó jobbfajta technikusnak sokkal, de sokkal nagyobb tudása van a szakmában, mint egy egyetemről éppen kikerült mérnöknek.
2015. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

látom nem sikerült elfogultság nélkül végigolvasni és megérteni a kérdésben felvetetett problémát


Arról van szó, hogy én ezen a BSc képzésen kb csak "gondolkodni" meg könyveket bemagolni illetve "rajzolni" tanultam meg jobbára.


Rajzolást azért teszem idézőjelben, mert szerintem sosem fog kikopni a köztudatból az, hogy a mérnök az RAJZ meg PAPIR.


PEDIG az alap kiinduló gondolat, hogy a szerkezetről kell készíteni valamilyen mérethelyes ábrázolást, hogy azon lehessen vizsgálni ezt-azt.


Ilyen szempontból a papirrajz, meg a CAD-es 2D rajz meg a 3D modell totálisan ugyanaz a dolog.


NADE:


Látok álláshirdetéseket, és ott pl a rajzolási tudást a technikustól várják el. Tehát a rajzolás az a technikus feladata legyen.


És én meg tényleg csak jobbára rajzolni tudok, de ez tényleg nem mérnöki dolog. :D


Az más téma, hogy mostani munkahelyemen tényleg kell felsőbb szintű dolgokat is csinálni, mármint a cég életével közvetlenül összefüggő dolgokat. Pl. gyár üzemalkalmasságot kidolgozni, mert a régi lejárt.


De ez utóbbi megint nem igényelt egyetemi végzettséget, mivel csak papirmunka, nyilván müszaki előismeretek kellenek hozzá. De ugyanakkor IQ is.

2015. márc. 7. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Erős a gyanúm, hogy félreértelmezted a hirdetést/hirdetéseket amikre hivatkozol.


Egy "mezei" gépész technikus (és itt nem leszólom őket, hanem reálisan leírom) lehet, hogy ért a rajzoláshoz (vagy megtanítják nekik valamelyik rajzprogramot vagy szorgalomból maguk megtanulják), DE azzal nyilván te is tisztában vagy, hogy nekik olyan alapismeretek hiányoznak, amivel esélytelen, hogy tervezési feladatokat adjanak egy jobb munkahelyen. Ezért csak arra tudok gondolni, hogy nekik csak másolni kell esetleg, hogy eléjük tesznek egy kézzel szerkesztett rajzot, ahol ki van választva az anyag, szilárdságtanilag helyesen méretezve van, stb....és akkor ezt vigyék be a gépbe valamelyik rajzprogrammal.

Egy mérnöknek, ha tervezni kell, akkor rendkívül sok dolgot figyelembe kell venni, azt egy technikus esélytelen, hogy átlássa (még ha önszorgalomból utánanéz dolgoknak, még akkor sem).

2015. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!