Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene valaki nekem?

Segítene valaki nekem?

Figyelt kérdés
A SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumba ha bekerülök, akkor szeretnék francia nyelvet tanulni. Azt írták a felvételi tájékoztatóban, hogy 2 nyelvet kell bejelölni. Beírtam a franciát és a németet. Véletlenszerűen osztják be a tanulókat? Ha engem németre osztanak be akkor van lehetőség arra, hogy megváltoztassam franciára?

2015. márc. 14. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a rangsorszámtól is függ. Ha már bent vagy ideiglenes rangsor szerint, vagy a felvehető létszám közelében vagy, valószínűleg a francia nyelvet fogod kapni, mert titeket fognak elsőként beosztani.

Ha nem marad hely, akkor a többi a másodiknak bejelölt második idegen nyelvet fogja kapni. Szóval ha tegyük fel van egy 30 fős osztály, és az ideiglenes rangsorban olyan 50-60 alatt vagy, valószínűleg a németet fogod kapni. És sajnos nincs már lehetőség megváltoztatni, mert a helyek beteltek :(

2015. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
43. vagyok a 30 fős osztályban. Ezek szerint itt még van esély, hogy franciát kapok?
2015. márc. 14. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Óóó, igen :) Nagyon jól állsz!! Valószínűleg megkapod a franciát.
2015. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm szépen a választ! :))
2015. márc. 14. 23:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!