Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnek kesobbiekbe orvos...

Szeretnek kesobbiekbe orvos lenni. Most vagyok 8. -os ha elmegyek egy gimnaziumba ahol van egészségugyi azak es ott kapok erettsegit is. A foiskolak/egyetemeknel attol meg lenne eselyem h ez szakkozep?

Figyelt kérdés
2015. márc. 16. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosira nehéz bekerülni, rengeteget kell tanulni ahhoz, hogy a kötelező emelt szintű érettségik (mivel kettő kell, ráadásul nem könnyű tárgyakból: biosz és kémia/fizika) jól sikerüljenek. Ehhez egy gimnázium jobb alapot tud nyújtani, mint egy szakközép. Abból a szempontból is érdemesebb szerintem a gimnáziumot választani, mivel az orvosin folyamatos seggelés lesz. Erre egy szakközép egyáltalán nem készít fel, míg egy erős gimi igen.
2015. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazabol ez gimnazium csak megkapom az apolonoit.Gyakorlatra jarok a korhazba majd.Es ad erettsegit is.En a tananyag mellett kiegeszitő dolgokat is tanulnek (ez mellekes)
2015. márc. 16. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy.Nagyon magas a ponthatár 400 fölötti, úgy hogy egy piszkosul jó emelt biosz-kémia érettségit kell tenned.
2015. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi jellegű szakközép jó, különösen, ha jeles eredményekkel érettségizel, viszont biológiából és kémiából (vagy utóbbi helyett fizikából) emeltszintű érettségit kell tenni, amire nagyon fel kell készülni. Elképzelhető, hogy egy évet ki kell majd hagynod a normális érettségid után és felkészülni az emeltszintűkre, hogy az is jól sikerüljön.


Az egészségügyis gyakorlati előképzettség hasznos, de az egyetem első éveiben nem fog sokat segíteni, mert ott az elméleti alapokat kell megtanulni.

2015. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!