Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet a leggyorsabban/leg...

Hogy lehet a leggyorsabban/legegyszerűbben magyar érettségit letenni külföldről, anélkül hogy Magyarországon kéne tanuljak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 16 évesen külföldre költöztem, ezért Magyarországon csak a tizedik évfolyamot fejeztem be. Szeretnék egy magyar érettségit szerezni (nem venni) külföldről, ez hogy lehetséges? Illetve muszáj még a 11+12 osztályt "végigjárnom"? Nem lehet simán csak egy időpontot kérni érettségi vizsgára, bemenni és levizsgázni? Nem értem miért lenne szükséges hogy meglegyen még az a 2 évem ahoz hogy megírjak egy vizsgát. Anélkül is át tudnék menni, ha nem is ötösre minden tantárgyból (mondjuk az én esetemben nem számítana hogy mi hanyas, lehet akár minden kettes is csak legyen meg, ugyanis itt más az oktatási rendszer)
2015. márc. 18. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

"Illetve muszáj még a 11+12 osztályt "végigjárnom"? Nem lehet simán csak egy időpontot kérni érettségi vizsgára, bemenni és levizsgázni?"


- Nem.


"Nem értem miért lenne szükséges hogy meglegyen még az a 2 évem ahoz hogy megírjak egy vizsgát."


- Ha ilyen könnyen veszed, akkor azzal a néhány osztályozó vizsgáddal sem lesz baj.


Egyébként egy év alatt lehet elvégezni estin.

2015. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg még itt próbálkozhatsz: [link]

Vagy magadtól is rákereshetsz...

2015. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már hasznosabb hozzászólás!
2015. márc. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!