Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri így emelt töri érettség...

Megéri így emelt töri érettségit tenni?

Figyelt kérdés
A jogász szak fizetős lett, és már elég 214 pont ha jól tudom. Így megéri emelt töri érettségit tenni? mert anélkül is ellehet érni azt a 214 pontot..kb milyen érettségi eredményeket takar 200 pont?
2015. márc. 19. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Idén 280 a minimum ponthatár ha fizetős, ha állami, ha a nagyi fizeti, ha a kiskutya, mindenhogy. A jogász szakon pedig 464 az államilag meghúzott állami ösztöndíjas ponthatár, szóval nem tudom, mit néztél.
2015. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Honnan szerzed egyáltalán ezeket az infókat?

- Jogász szakon ugyanúgy van államilag támogatott képzés, igaz előre meghúzott, 460 pontos határral.


- 214 ponttal sehova nem fogsz bejutni, ugyanis a minimumponthatárt 2015-től 280 pontra emelték. Persze ez néhány vidéki egyetem jogi karára elég lehet.


- Ezt egyébként egy közepes tanulmányi eredménnyel és hasonló érettségivel simán el lehet érni.


- A felvételihez minimum egy emelt érettségi szükséges, amit vagy történelemből, vagy egy nyelvből kell letenned. Viszont tény hogy a jogi kar első évében majdnem nélkülözhetetlenek a töri háttérismeretek, illetve egy-egy vizsgára a érettségi anyag x-szeresét kell elsajátítanod. Ha egy emelt szintű érettségi nem menne, mégis mit vársz az egyetemtől?

2015. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!