Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen irányba...

Szerintetek milyen irányba halad a közoktatás?

Figyelt kérdés
Ha nem akartok nem muszáj, de szeretném ha írnátok kort, nemet is! Köszi!

2015. márc. 20. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Rossz.


21/F

2015. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A szakképzések és a főiskolai diplomák duális rendszerbe történő átszervezése nem tudom miért lenne rossz...
2015. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A főiskola nem közoktatás, de mindegy... A iskolák önállóságát elvették, innentől kezdve nincs miről beszélni.
2015. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Hogy érted, hogy nincs miről beszélni? Mire mentek az iskolák a nagy önállósággal? És nélküle mi változott?


Tessék már érvelni...

2015. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszaemlékszel, az iskolák a nagy államosítás kezdetén még krétát sem tudtak venni. Mondjuk mára ez helyrerázódott, de nem gondolod, hogy nem az álmok csúcsa, hogy minden huszadrangú dologért a KLIK-től kell engedélyt kérni?


Azontúl bevezettek egy rakat fölösleges és ártalmas intézkedést (tanárok monitorozása, minden nap testnevelés, csak hogy kettőt említsek).


Várom az ellenérveket.

2015. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ellenérv, hogy hát ezt a fidesz csinálta. Ha a szocik csinálták volna akkor ugyanúgy rossz lenne, csak hát a van akinek a fidesz szó szépíti a dolgokat.
2015. márc. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy helyben toporog. Van jó része, de a központosítással a rendszer nem tud hirtelen reagálni. Hiába az újítások, amikor van olyan órám, ahol szinte a harmadik világban érzem magam, olyan állapotban van az osztályterem táblával együtt (egyszerűen már nem lehet rá írni, mert annyira el van kopva, és senki nem hajlandó lépni ezért). A tanár munkájának és előmenetelének nagyrésézt papírmunkává silányították.

Emellett a diákok óraszámát túlságosan megnövelték, ami jelentősen rontja az oktatás színvonalát (hiszen egy 5-es nem tud hirtelen hozzászokni, hogy minden nap van 6. órája, ahol még tanulnia kellene).


28/F

2015. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem még 9. is van. Tananyagról vélemény?
2015. márc. 21. 11:41
 9/14 anonim ***** válasza:
A tananyag egyrészt elavult sajnos. Másrészt abszurd, hogy ahhoz képest, mennyit változott a NAT az utóbbi 10 évben, alig változott a kerettanterv.
2015. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, az meg a másik; hogy a francba találhatták azt ki, hogy tárgyanként 2 könyvből lehet válogatni? Valaki már több éve tanít mondjuk a mozaikos könyvekből (mert ugye az jó is volt, érthető is volt), erre most egy hirtelen összeeszkábált tankönyvből tanítson? Láttam én ilyen próbaüzemmódú matekkönyvet, hát nem voltam elragadtatva tőle... "De persze azért próba, hogy felmérjék az igényeket". Mondjuk nem a fiatalságot kellene kísérleti patkányként felhasználnia a fidesznek, ha már esetleg jót is akar tenni (de, mint tudjuk, csak magának akar jót tenni, az mindegy, hogy kinek a kárára). Én a legnagyobb bűnnek a tanárok megfigyelését tartom; ez az ötlet azért jött létre, hogy a "rossz" tanárokat kiszűrjék. Igen ám, csak ezzel rengeteg gond van:


-tanárhiány van

-"beköpőhálózatot" hoztak létre, hogy jelentsék, ha esetleg valaki nem jól végzi a munkáját (aztán lehet, hogy csak haragból jelentenek róla)

-ebből következően, a tanárok félelemben kell, hogy végezzék a munkájukat


De magát az ötletet jónak tartom, hogy azokat, akik nem odavalók, szűrjék ki, viszont kevésbé ÁVH-s módszerekre lenne szükség.

2015. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!