Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lenne érdemesebb?

Melyik lenne érdemesebb?

Figyelt kérdés
Villamos-mérnők szeretnék lenni és érdekelne, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen villamosmérnöki kar vagy a Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar a jobb?

2015. márc. 24. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A BME jobb
2015. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

A BME egy valódi egyetem, az OE pedig egy egyetemnek nevezett főiskola.


A BME tudományos képzést ad, amire lehet tovább építkezni (MSc és PhD szinten is, de a szakmai munkában is), olyan professzorok tanítanak akik a szakterület legjobb kutatói, fejlesztői, innovátorai így a jövőre készítenek fel, azokra a kihívásokra amelyekkel 5-10-20 év múlva szembesülünk.


Az OE egy gyakorlatias, gyakorlat-centrikus képzést ad, vagyis korrekt módon megtanítja a ma és a tegnap üzemmérnöki-technikusi szintű gyakorlatát, olyan oktatók tanítanak, akik kirostálódtak a BME-ről (mert nincs számottevő tudományos teljesítményük, nincsenek nemzetközi projektjeik, nem járnak az élvonalbeli nemzetközi konferenciákra), de azért nagyon jó gyakorlati szakemberek, hasonlattal élve "jó vidéki mesteremberek".

2015. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt vedd fontolóra, hogy mennyire vagy kitartó?! A BME-n nagyon kell akarni, az első naptól a vizsgaidőszak végéig folyamatosan tanulni, hogy meglegyen a félév. Kemény, de ha képes vagy rá megéri. Az előttem író szépen megírta a különbséget. Sok BME-ről kibukó diák köt ki a Kandón. Nincs ezzel semmi gond, csak oda tényleg sokat kell tanulni, és még igy is előfordul, hogy újra és újra neki kell futni egy-egy vizsgának, zh-nak...
2015. márc. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BefoRe válasza:
62%
Ha mérnök akarsz lenni Kandó, ha két lábon járó tudományos lexikon, akkor BME. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya. Ami fontos, hogyha Kandóra mész, akkor nagyon nézd meg a szakirányokat, mert a szakirányok fele értelmetlen.
2015. márc. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
A BME-n is mérnök leszel, nem is akár milyen. Önálló feladat megoldásra képes, gondolkodó mérnök. Ott nincs értelmetlen szak...
2015. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 qwertzoo ***** válasza:
100%

Annyit azért hozzátennék, hogy ha igai villamosmérnök akarsz lenni, akkor azt egyik iskolában sem fogod megkapni. Inkább lelkesedés kell az elektronika iránt.

Abban az óraszámban ami egy témáról van, nem lehet érdemi információt átadni.


Hamarabb kap állást egy kettessel végzett Óbudais aki hobbi szinten is foglalkozik az elektronikával, mint aki végigmagolta a BME-t az ötösért.


A diploma csak egy belépő az állásinterjúra.

Onnantól kezdve nem ér semmit, már csak a gyakorlati tudásod számít.

2015. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket, igazából én a villamosmérnökivel kint szeretnék külföldön dolgozni, ezért lehet még is jobban megérné a gyakorlati rész azaz a Kandó
2015. márc. 28. 02:25
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
A BME nemzetközileg is elismert egyetem, míg a Kandó nem az
2015. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Amit a BME-ről írtak itt, az mind igaz. Egy nagyon nagy tudást ad, önálló feladat megoldásra képes, gondolkodni tudó mérnökök kerülnek ki, nemzetközileg elismert diplomával. De nagyon nehéz egyetem, minden nap tanulni kell, és nem szabad feladni, mert nem sikerül egy zh vagy vizsga. Ha nagyon elszánt vagy, el tudod végezni.

Ha ennyire nem, akkor irány a Kandó...

Nekem két BME-s fiam van, az egyik villamos mérnöknek tanul..., elhiheted amit írtam...

2015. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha villamosmérnök akarsz lenni: Kandó

Ha idegbeteg: BME

2015. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!