Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egri Ward Mária Általános...

Az egri Ward Mária Általános iskola es gimnázium mennyire vallásos?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 21:31
 1/3 anonim válasza:
Nagyon. Minden héten van hittanóra, és imádkoznak (legalábbis kéne) minden nap. Ha egyéniséged van azt elnyomják és semmibe veszik. Vannak rendes tanárok, de nem lehet bennük megbízni. Az osztályokról meg annyit, hogy tele van ribikkel.
2015. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én 8 éve tanulok itt, azonban még nem tapasztaltam olyat, hogy elvennék az egyéniségemet, de még a ,,ribik" sem jöttek szemben a folyosón. A vallásosságról csak annyit, mivel ez egy katolikus iskola, a vallásgyakorlás alapvető dolog, viszont még soha sem kényszerítettek senkit sem. Ha te nem hiszel, akkor szabad jogod van hozzá, de azért ha már valaki egy ilyen suliba jár, akkor evidens, hogy hisz Istenben. Az egyéniségedet, csak akkor veszi el bármi is (legyen az tanár, osztálytárs, média stb.) ha hagyod neki. A tanárokról pedig annyit, hogy mindenhol vannak jók és rosszak is, viszont szerintem az már egy nagy dolog, hogy nem csak egy vagy a sok közül, hanem mindenki ismer név szerint és ha problémád van, akkor a legjobb tudásuk szerint segítenek.

Remélem ez a válasz is hasznosnak fog bizonyulni :)

2016. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#2 válaszolóval egyet kell értenem, én is Wardos diák vagyok. Ribik egyáltalán nincsenek, valóban katolikus iskola, van heti 2 hittan. A Szenti Misék nem annyira gyakoriak,mint pl a Szent Margitban ahol mondhatni heti rendszerességgel vannak és csak orvosi igazolást fogadnak el ott. A Ward ennél sokkal jobb, ha nem jössz el egy misére,az ofő megkérdezi, és ha nagyon ragaszkodik akkor megmondja,hogy szeretne kérni erről egy igazolást. ( Ha meg a közlekedés miatt nem tudtál időben odaérni,akkor nem veszik figyelembe, ugyan ez van a tanóráknál). A miséken mindig az ofő értesít,hogy mennyire kell az egyenruha. Az osztályközösséget illetve úgy gondolom,hogy nagyon jó. Még ha nem beszélünk a másikkal annyira akkor is kitartunk egymás mellett. A tanárokról meg, a tanárok jóindulatúak, csak mint mindenkinél van egy határ amit nem lenne jó átlépni. :D
2021. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!