Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmányon (PPKE) tanuló...

Pázmányon (PPKE) tanuló Molekuláris bionika szakra járóktól kéne kis segítség?

Figyelt kérdés

Van olyan nagytermi előadásotok (többszázfős) ahova bemehetnék külsősként megnézni, hogy milyen, gondnélkül, anélkül hogy beszólnának hogy mit keresek ott?

Oda jelentkeztem, érdekelne így előre csak egy kis benyomást kapni róla

Örülnék ha írnátok konkrét időpontot és termet!


kösz



2015. márc. 29. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

hát bemehetsz, mert nyilvánosak az előadások, csak sok értelme nincs, mert amolyan favágó leadom azt vagy megérikvagynem oktatás folyik, a labor már jobb, csak az meg nem nyilvános


van amúgy e célra nyílt nap


amúgy én nem ajánlom a bionikát (biomérnök környezetmérnök...), mert egyszerűen nem élünk a biotechnológiai tömegtermelés korszakában

villamosmérnök gépészmérnök meg a progosok ezek futnak a termelésben, esetleg másoddiplomának jó szerintem hobbiból


esetleg az EÜben van valami potenciál csak az ugye vagy megint orvos vagy villamosmérnök

2015. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott hibázik a dolog, hogy tőlünk 90%-ban PhD doktori iskolába mennek a diákok MSc után, és kutatók lesznek különféle intézményekben, vagy külföldön.


Szomszédban Klinikáktól nem messze pár napja tették le a Bionikai Innovációs Központ alapkövét, ami a tervek szerint 2017-ben működésre lesz kész. Itt sok kis labor és kisebb cég lesz. Femtonics, Optoforce is így indult, előbbi most már világcég. Most kicsit jobban belelátok a témákba, és van elég sok érdekes megoldandó probléma. Senki nem mondta, hogy tömegtermelésre kellenek szakemberek... 90 főnyi évfolyam biztos nem is. Ebből Ha 30-40-en végeznek, 20-an MSC-re maradnak épphogy... A többi PhD, ugyanakkor aki akar programozni simán el tud menni.

Ez persze csak azokra vonatkozik, akiknek nagy a kockázattűrő képessége, és keresik a kihívást. Aki jó fizetést akar elsőre, instant ipari melót egyetem után, az tényleg ne jöjjön ide. Hobbiból meg végképp nem érdemes elvégezni, mert azért van vele szopóág, nem is kicsi.

2015. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előzők,mekkora arányban tanultok amúgy biológia-kémiát, és matek-fizika-infót?
2015. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább egy mérnök infó, kiegészítve természettudományos dolgokkal. Szerintem olyan 50-50%. Nekem legalábbis optimális, mert nagyjából pont annyit tanultam mindenből amennyi kellett (matekból egy kicsit viszont túl is lő a célon a funkcionál analízissel... ilyen BME-n sincs, és nagyon absztrakt már, dehát na, kibírható :)

Persze elmélyült tudást semmiből sem ad, éppen ezért nagyon ott kell lenni a szeren, hogy valaki magától tanuljon meg dolgokat.


Pl nekem most eléggé komolyan rá kell feküdnöm a Matlab képfeldolgozásra, ez komoly programozási és gondolkodási képességeket igényel. Ugyanakkor egy sima mérnökhöz képest rengeteg minden más eszembe jut egy céges brainstorming alatt. Ilyen módon mondjuk egy komplex problémát rengeteg irányból meg lehet közelíteni, amit aztán lehet egy villamosmérnök, vagy egy biológus meg tud oldani, vagy akár utánanézést követően te is.


Szerintem nincs még egy ilyen szak, ami fejlesztheti az asszociációs képességeket és a kreativitást.

Tulajdonképpen élesben kutatásban és cégeknél is ez az első és legfontosabb a mérnöki területen. Az igazán komoly tudású emberek szinte mind értenek mindenhez valamilyen szinten.


Adott egy probléma, és ha neked eszedbe jut bármi borult ötlet, felskicceled alkoholos filccel a táblára és kész. Lehet ez a nagyon spec mérnököknek soha az életbe nem jutott volna eszébe.


Persze olyan hátránya is van a dolognak, hogy 3. év végére még kb úgy érzi az ember, hogy semmit se tud igazán. :D Ugyanakkor ez most saját tapasztalat, rettentően sokat fejlődött a tanulási, megértési, asszociációs és kreatív képességem.

2015. márc. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

... és mivel nincs ilyen álláshirdetés jelenleg, hogy bionikus, ez sokak számára ijesztő lehet.

Teljes mértékben attól függ, hogy hogyan tud boldogulni valaki a későbbiekben, hogy milyen témákat csinál, kikkel ismerkedik meg, hová megy önlabozni, diplomázni, TDK-zni, szakdolgozatot írni, kik a konzulensei, és milyen szintű kreativitást tud produkálni. Igazából akinek nincs fantáziája hozzá, az könnyedén végezheti hambiforgatással a mekiben, ez az érem másik oldala... de BSc vége felé, és MSc-n rengeteg céggel, kutatócsoporttal, külsős arcokkal meg lehet ismerkedni szóval aki rátermett, az fog boldogulni. Nem tagadom, ez 90-ből lehet csak 15 ember lesz a végén.

2015. márc. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 1. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!