Kémia vagy fizika?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemen ugye biosz és kémia/fizika kell emeltben de jönne jól jobban vagy melyiket helyezik inkább előrébb?
2015. ápr. 5. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kémiát válaszd,nekem legalábbis az orvostanhallgató barátaim ezt mondták :)
2015. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
why not both?
2015. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a dilemmám, pár hónapja kérdeztem is erről itt. A fizika könnyebb, a kémia hasznosabb. Mondjuk az egyetem mellett is megtanulható az a kémia, de én úgy vagyok vele, hogy ha ekkora tempó és nyomás mellett nem megy egy 60% körüli emelt (kb. annyira van szükségem), akkor felesleges az orvosiba is belevágnom.
2015. ápr. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

miért lenne könnyebb a fizika?

2x annyi számolást kell tudni

2015. ápr. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, hogy nekem könnyebbek a fizika számításai, elmélete :)
2015. ápr. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a fizika könnyebb, szóval nem kell annyi elméletet tudni mint a kémián, könnyebb elbukni a kémia írásbelit szerintem.csak meg kell nézni az országos átalgokat. és tudják, hogy a kémia emelt főleg az orvosisoknak kell, évről évre nehezebb.

és szerintem is átláthatóbb a fizika elmélete.

de ez egyéntől függ.

nekem azt mondták, hogy nem indul hátránnyal aki fizikával megy, különben nem lenne ilyen lehetőség. előről kezdik majd a kémiát. de nyilván ha felvesznek, akkor nyáron jó ha tanulod majd!

2015. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szoval akkor nincs olyan az egyetemeken hogy inkabb a kemiasokat veszik fel? Koszonom az eddigi valaszokat
2015. ápr. 5. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azt válaszd, ami jobban érdekel, és jobb vagy benne. Mivel az első állomás az egyetemi felvételi, oda nem kevés pont kell. 400-430 pontokról beszélünk, és ezt úgy kell összehozni, hogy emelt érettségikkel. A kémiát meg meg tudod tanulni egyetem alatt is.


Vagy válaszd mind a kettőt, nyilván több óra, több követelmény, de ha a fizika a könnyebb neked, és azzal jó ponot tudsz hozni, akkor a kémia nyilván kieshet, de mivel azt is tanulod, ezért egyetemre annyira nem lesz idegen.

2015. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm
2015. ápr. 5. 19:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen.. olyat hallottam hogyha mondjuk ponthatáron van valaki akkor megnézhetik hogy van -e valami plusz neki, pl OKTV helyezés, nyelvvizsgák..stb

de nem fognak különbséget tenni a kémia és a fizika érettségizők között

2015. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!