Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megbukok matekból most év...

Ha megbukok matekból most év végén nem mehetek érettségire?

Figyelt kérdés
Járok külön tanárhoz, értem is, de dolgozatnál valahogy minden kimegy a fejemből. Olyankor mi van ha megbukok, engednek érettségizni, vagy jövőre újra kell járnom a tizenkettediket? Jelenleg az egész éves jegyeim: két egyes témazáró, egy hármas témazáró, 2 hármas kis dolgozat, egy kettes kisdolgozat, 3-4 egyes kisdolgozat. Nincs meg a 2.0 átlagom... írunk majd próbaérettségit az 4 jegyet fog érni, ha azt elrontomszerintem lőttek az érettséginek, vagy a tanár engedhet?
2015. ápr. 10. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem érettségizhetsz, amíg a középiskolát nem teljeseítetted. Ha megbuksz, akkor nem teljesíted.
2015. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha megbuksz, nem csak matekból, de a többi tárgyból sem érettségizhetsz. Újra kell járnod az évfolyamot még egyszer.


Egyébként halkan megjegyzem, ha a tárgyból ilyen rosszul állsz, miből gondolod, hogy egyáltalán lenne értelme érettségizned? Valószínűleg azon is simán megbuknál, és akkor érettségi bizonyítványt sem kapsz, hiába érettségizel le a többi tárgyból. Nyilván a tanárnak sem érdeke önmagát lejáratni azzal, hogy az egyik diákja megbukik az érettségin, így sokkal értelmesebb tőle, ha eleve nem enged át matematikából, hiszen az érettségi sem sikerülne.

2015. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy nem megy neki a koordinátageometria a sorozatok és térgeometria még simán írhat kettest az érettségin...
2015. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy mondták, ha nem teljesíted a 12. osztályt, akkor semmiből nem érettségizhetsz, újra kell járnod.

Egyébként az, hogy most épp nem áll jól matekból, nem feltétlenül jelenti azt, hogy megbukna az érettségin. 12. félévében én is bukásra álltam matekból (négy egyesem volt térgeometriából), mert erős gimnáziumba jártam és keményen követeltek. Ettől függetlenül a matek érettségim 83% lett...

2015. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha a próbaérettségije néhány héttel az írásbeli előtt esélyes, hogy egyesre sikerül, őszintén szólva nem azt mutatja, hogy az érettségi annyira könnyen menne neki...
2015. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!