Te miből vagy jó?

Figyelt kérdés
Én vizuális típus vagyok, így a matek a halálom. Nem látok benne összefüggést. Ugyanakkor ha angol szavakat kell tanulnom, akkor 40 szó az kb 10 percembe telik, míg másnak fél óra. Földrajzot is szeretem, mert logikus, egyértelmű, és el tudom képzelni.

2015. ápr. 15. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
lehet tanulni kéne, mert nem látni kell az összefüggéseket hanem megtanulni
2015. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Matematika, mert a létező leglogikusabb és legegyértelműbb dolog a világon. Az angolt kifejezetten rühellem, a legocsmányabb nyelv amit ismerek, a földrajz és társai pedig soha nem jöttek be, mert a magolás világéletemben messze állt tőlem.
2015. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első.


Az a baj, hogy én nem szeretek magolni. Én értve szeretek tanulni. Legalábbis, akkor jó ha a 2 kiegészíti egymást. Például azt jó megtanulni vagy bemagolni, hogy a jégtakaró visszahúzódott, de ebből következik, hogy a kivájt mélyedéseket feltöltötte vízzel. Ez logikus.


Angolt meg kifejezetten szeretem, főleg a szóbeli részét, mert van benne sikerélményem.


Matekból a függvények grafikus ábrázolását, meg az ilyen kamatos-kamatokat szerettem nagyon. Amelyikben már x vagy y volt és nem koordináta-rendszerben kellett ábrázolni, ott sík hülye voltam.

2015. ápr. 15. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt hiszem mi ugyanabba a típusba tartozunk, mert egy az egyben ugyanilyen képességekkel rendelkezem. Pont tegnap esett meg, hogy egy barátnőm kérdezett tőlem történelemből egy fogalmat, amit 4 éve tanultunk, a fogalomra nem emlékeztem tisztán, viszont egy kép beugrott, ami a tankönyvben volt az adott dologról.

Matekból szintén a függvények azok, amiket egyedül szeretek, még talán a halmazok, de a többi... :D

És szintén az angol és a földrajz, amiket szeretek tanulni, mér mindkettőből érettségiztem előrehozottan, idén lesz a többi tárgyam. Most próbálom kihasználni a vizuális képességeimet, és inkább a képekre koncentrálni, prezentációkat nézni az adott témában.

Az a nyelvekkel egyébként úgy vagyok, hogy az alapokat megtanulom, de leginkább megérzésből tanulok, hogy mi hangzik helyesnek, mit hallottam már valaha használva. Ezért nézek pl. sok filmet, youtube videót angolul, érettségi után a francia tudásomat is szeretném ily módon továbbfejleszteni.

2015. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
figyelj, a matekot nem tudod csakúgy megérteni,kell hozzá tanulni is a képleteket, gyakorolni a feladatokat. én sem vagyok túl jó matekból, inkább humán típus vagyok. de 4-5 jegyeim vannak belőle. Az a példa pedig, amit leírtál a föcivel kapcsolatban, az szerintem elég hülyeség. Ennyi logika mindenben van szinte. Törinél: amikor az egyik birodalom megnyeri a döntő csatát felemelkedik, gazdaságilag fejlődik, aztán meg gyorsan romlik a társadalmi viszonyok miatt. Mindenben lehet a logikát keresni, de a matekot meg fizikát nem kérdőjelezheted meg, hogy miért így van ez, mert az így van és kész. Miért 2-1=1? Azért mert így van. Logikus, összetett. A mateknál még csak nincs is olyan, hogy többféle megoldás, vagy lehetőség. Egy eredmény van csak, és ettől olyan egyszerű. (Még egyszer mondom, én sem vagyok túl jó matekból, de ha akarod meglehet tanulni.) Egyébként nem tom, milyen embereket ismersz, akinek 40 szó másfél óra, de nekem például 40 latin, angol vagy német szó megtanulásához maximum 20 perc szükséges, attól függően hogy milyen nehézségűek.
2015. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nem másfél óra hanem "míg másnak fél óra"
2015. ápr. 15. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
hmm,nem vagyok semmiből jó ami érdekel az a biológia,pszichológia de mindenből ugyanolyan vagyok :)
2015. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondasz magadnak.

„Az a baj, hogy én nem szeretek magolni” Szavakat viszont könnyen magolsz. MAtekot meg egyáltalán nem magolni kell. A magolás és a matek a lehető legtávolabb áll egymástól.

2015. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!