Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Általános iskola mennyiben...

Az Általános iskola mennyiben befolyásolja a gyerek jövőjét?

Figyelt kérdés
Iskolaválasztás előtt állunk én nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget hogy milyen iskolába jár a gyerek. szerintem a tehetség úgyis megtalálja az útját. A feleségem szerint hordjuk a városi "elit" iskolába szerintem meg pont jó lesz a helyi, falusi közepes iskola.
2015. ápr. 27. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
A gyereket megkérdezted már, hova járna szívesebben?
2015. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, fogalma sincs róla.
2015. ápr. 27. 23:42
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Minden közösség nagyban befolyásolja az ember világképét, gondolkodásmódját, és van az amit otthonról hozunk. Ez a kettő keveredik az emberben, és majd gimnázium végére ki is alakul valamilyen kép a világról és arról a szerepről amit ő be szeretne tölteni.


Na most a falusi általánosba a falusiak és a környékbeliek gyerekei járnak, a falusi életformát pedig rend szerint olyanok választják, akik nem tehetik meg anyagi okokból, hogy abban a városban ahova egyébként ingáznak, házat vegyenek. (jó levegő, csendes környék... hagyjuk már)

Ha most elmegy a falusi iskolába, akkor azt a felfogást fogja hallani a társaitól amit ők a szüleiktől, a munkáról a boldogulásról, a világról, értékekről.

Vannak statisztikák milyen arányban lesznek az ilyen környezetből hasonlóan lecsúszottaknak a gyerekeik is azok.

Ellébecol 8 évet, aztán 8.ban a nagy kérdés, hogy hova tovább, nagy többség valószínű szakmunkásképzőben fojtatja, és ha a közeli baráti köre ilyen, akkor papolhatsz neki a tanulásról meg a nyelvekről, nem fogja érdekelni, hanem elmegy hegesztőnek és gyakorlatilag el is cse×zte az életét.


Ha elit suliba járatod, viszont ő nem "elit", akkor bizony azok a gyerekek nagyon kegyetlenül bánhatnak vele, és az megint a tanulás rovására fog menni. Butaság azt hinni, hogy majd okos akkor tisztelni fogják érte. (mint ahogy azt hinni, hogy a falusi iskolában majd úgy fog tanulni mint ahogy az elitben hajtják a gyerekeket) Ahogy észrevettem a leginkább tanulásba temetkezők lettek az igazi lelki roncsok, mire felnőttek.


Amilyen életszínvonalat szeretnél majd a gyerekednek, olyan tanuláshoz szükséges hátteret kell neki teremteni, és hagyni hogy ami érdekli maga fedezze fel, és akkor majd tenni is fog érte. Ehhez kell a közösség, és az olyan közösség is.

2015. ápr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezzel nem értek egyet "falusi életformát pedig rend szerint olyanok választják, akik nem tehetik meg anyagi okokból, hogy abban a városban ahova egyébként ingáznak, házat vegyenek. (jó levegő, csendes környék... hagyjuk már)" Én pl. dolgoztam San Fansiscoban, meg Frankfurtban is, és nem mosogattam hanem rendes mérnöki munkám volt de hazahúzott a szívem. Nem minden falu putri ám mondjuk a mi falunk nagyon takaros középosztálybeliek is lakanak itt főleg, no meg az őslakosok (én is az vagyok). Én én is ide jártam általánosba mégis vittem valamire.
2015. ápr. 28. 00:14
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Rábízhatod a rizikóra nem azt mondom, hogy ne. Csak az esélyek.
2015. ápr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit kisiskolás korában "hajtanak", az még általánosban visszaüt. Az alsós tananyag csupa készség, nem olyan, mint a történelem, hogy le lehetne ülni megtanulni. Ha a gyereknek túl gyors valahol a tempó, akkor jó eséllyel reménytelenül lemarad; ha szorgalmas, esetleg megpróbálja lexikálisan pótolni, ami készségszinten hiányzik, ezzel elámíthatja a világot 2-3 évig.
2015. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az esélyei mire? A diplomára? A boldog életre? A nyelvtudásra? A pénzre? Az önmegvalósításra?
2015. ápr. 28. 00:26
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
más környezetben mást fog kapni...
2015. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

46 százalékos válaszoló szépen képviseli a budapesti sznobot. Egyébként miért cseszné el egy szakmunkás az életét. Szomszédom szakmunkás, saját vállalkozása van, amit egyedül épített fel. Milliomos. Amúgy jellemző, hogy fingod sincsen a faluról, de már ítélkezel.

A falusi iskolának van egy hatalmas előnye kedves kérdező. Tudod, hogy kik járnak oda! Hiszen ismered a szüleiket, tudod, hogy milyen emberek. Az elit iskolákat jellemzi, egy sznob légkör, én elit gimibe jártam. Nem volt jó. Igazából egyetemistaként azt látom, hogyha tehetséges a gyerek akkor bárhonnan bekerül a felsőoktatásba, ha Magyarország a cél. Ha külföld, akkor más a helyzet, külföldi egyetemhez lehet, hogy jól jönnek az elitiskolák.

2015. ápr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Személyes tapasztalatból mondhatom: Az általános iskola nagyban befolyásolja a gyerek jövőét.

Én egy falusi közepes iskolába jártam.Míg a legtöbb társam elit városiba.Rengeteg hátrány ért emiatt.Már csak azért is mert ők sokkal szélesebben és magasabb fokon tanultak tárgyakat mint mi.Speciel nekik nem volt ismeretlen szinte már semmi.Nekem meg rengeteg behozni valóm volt e téren.Arról nem is beszélve városon teljesen más nézeteket vallanak a sulikban mint falun.Városon több a szakkör,több verseny van.Míg falun elég silány a választék.Ha újrajárnék biztos hogy nem falun tanulnék.

20/L

2015. ápr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!