Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programozó informatikus, hol...

Programozó informatikus, hol és hogyan?

Figyelt kérdés

Érdeklődöm a szak iránt, de nem tudom, hogy jól teszem-e, ha a közeli alpári szakközépben rakom le az esti érettségit, vagy keressek peste valami erre specializálódott sulit, ha van egyáltalán ilyen. Hogy készüljek fel rá, lesz elég ora infobol, meg matekból, vagy keressek tanfolyamokat?

- egyáltalán hogy teszteljem le, hogy képes lennék lediplomázni ebből? Áll. a pécsi egyetem könyebb mint elte.



2015. ápr. 29. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Ha van benned elég szorgalom, akkor meg tudod csinálni. Persze nem baj az, ha erősebb alapokkal indulsz.

Egyik ismerősöm is estin érettségizett, utána az ELTE-re ment. 3-4 évig járt oda, nem diplomázott le (kb a tárgyak felét tette le), de megtanult programozni és most hülyére keresi magát.

2015. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De abban az esetben vissza kell fizetni a kepzest nem?

Azt mondjak 550 emberbol 40 diplomazik. Ezert gondolkodom pecsen. Diplomam is lenne lehet. Valaki, velemeny?

2015. ápr. 30. 00:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha kitartó vagy, jó a matek tudásod és logikus a gondolkodásod. Én otthagytam, mert csak szenvedtem. Olyan feladatokat vártak el zh-ban, amihez nem volt meg a megfelelő matematikai hátterem. Ráadásul, ha progból megbuksz, akkor veheted úgy, hogy rögtön 1 évet csúszol. Mivel majdnem minden arra épül. Nagyon sokan kezdtük a sulit, de talán 3 ember jár még oda. Ők sem most fognak diplomázni, hanem majd jövőre (6-7 év után). Bár néhányan elvégezték 4 év alatt. Azt javaslom tölts le első mintazh-kat analízisből és progból. Ha nagyon reménytelennek tűnik, akkor inkább be se iratkozz. Csak kidobott pénz, idő és államis félév lenne. Mostmár vissza kell fizetni a tandíjat, azt hiszem 2. félévtől.

Elhiszem, hogy vannak olyanok, akik diploma nélkül is IT-ben dolgoznak, de ahhoz valamit le is kell tenni az asztalra. Adatbáziskezelést, linuxot vagy programozást.

2015. ápr. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Pécsen sem lehetnek sokkal jobb arányok abban, hogy hányból hány végzi el, annyi, hogy átlagosan az eltére jobbak mennek, így ugyanaz az elvégzési arány az eltén valamivel szigorúbb követelményeket jelent. Ha meg akarod csinálni, meg tudod csinálni, és ugyan előny, ha valaki jobb középiskolából érkezik, de rossz iskolából érkezve is meg lehet csinálni. Egyébként abból az 550 emberből 400 biztosan tróger (még a 40 végzettből is biztosan akad tróger). Anno én mikor elkezdtem (nem elte, hanem Veszprém), első félévben analízisből kivágtak 90%-ot, de annak a 90%-nak a 80%-a szrt bele mindenbe, úgyhogy nem véletlenül bukott meg.


Egyébként miért csak ELTE és Pécs merült fel? Ott van még Veszprém, Szeged, Debrecen is.

2015. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na ezek elegge eltero valaszok. Azert bp vagy pecs, mert mert bp kozeli es jo hirnevu, pecs meg mediterran varos es szeretem :-)

En 25 eves vagyok, ha most elkezdenem 30 lennek, ami nem is annyira baj, csak sajna korabban kellett volna kezdenem. A gep elott ules nem problema, regen allandoan ezt csinaltam.

Mostanra a fejem lagya is benott, mert rajottem, hogy ez igy nem mehet tovabb es semmire nem fogom vinni, ha nem adok bele mindent. Eddig troger voltam ilyen teren, mindig a manak eltem es olyan emberben biztam, aki mindig csak visszahuzott.

Arra vagyok kiv. hogy miket tanuljak, amikbol kiderulhet, hogy alkalmas leszek-e.

2015. ápr. 30. 10:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja meg pecsen sokkal kisebb a ponthatar
2015. ápr. 30. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nagyon reménytelennek tűnik, akkor inkább be se iratkozz. Csak kidobott pénz, idő és államis félév lenne." Ez baromság. Persze, hogy reménytelennek tűnik, ha nincs semmi tudása az adott témáról.


Egyébként ha én újrakezdhetném SZTE-n választanám a proginfót. ELTE sok a szopatás, PTE-n meg nem az igazi. Bár örök igazság, hogy programozni nem az egyetemen tanulsz meg, hanem otthon.

2015. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Én meg ha újrakezdhetném, az eltét vagy a bme-t választanám (utóbbi esetben mérnök-infó), és tanulás helyett egyből keresnék egy jó fejlesztő gyakornoki melót, közben 1,5-2 évig csak annyit tennék az egyetemen, hogy megmaradjon a jogviszonyom, aztán ezzel a 1,5-2 év szakmai tapasztalattal keresnék végül egy rendes állást, a wc papírt meg soha nem szerezném meg. Ma biztos, hogy előbbre tartanék, mint ahol most tartok, és tennék rá, hogy nem lenne diplomám.
2015. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!