Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem után mit...

Orvosi egyetem után mit érdemes elvégezni a kettő közül: jogi szakokleveles orvos képzés (2 év) vagy jogász szak (5 év)?

Figyelt kérdés
Mindkettőn a levelezőt értem, előbbiből nappali nem is indul. NEM RÓLAM VAN SZÓ. Csak nem értem, hogy egy orvos miért végezné el a szakoklevels képzést, mikor az is 2 év... Még 3 évet tanul, már van egy komplett, teljes értékű jogi diplomája. Nekem az hasznosabbnak tűnik.

2015. máj. 1. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem, szakosodni érdemes.
2015. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az egyiket mindenképp érdemes, ha valakinek vezetői ambíciói vannak. Mert inkább üljön vissza valaki 26-7 évesen az iskolapadba, mint 40 évesen kezdje el továbbképezni magát, hogy vezető szerepet kapjon (nyilván nem osztály, hanem kórház szinten gondolom, osztályvezetéshez evidens, hogy nem kell jogi végzettség).
2015. máj. 1. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A jogi szakokleveles valami megmosolyogtató, a jogász szak azért nagy falat önmagában is, munka mellett meg főleg. (Ismerek orvos-jogászokat...).
2015. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de azért ha valakinek már van egy orvosi diplomája, tudja, mi az a TANULÁS.
2015. jún. 6. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már volt egyszer egy ehhez hasonlatos kérdés, ahol vezetői ambíciókról álmodott a delikvens doktor.

Akkor is sokan mondták, köztük én is, hogy vezetői ambíciókhoz inkább kapcsolati tőke kell, mint sem egy újabb "papír".


A két kérdésben szereplő szakról annyit, hogy azért felesleges az 5 éves jogász szak elvégzése, mivel ahhoz hogy érjen is valamit a papírja, ahhoz napi szinten kellene művelnie, vagy legalább olvasnia (gondolj bele milyen sebességű, és milyen mértékű volt a törvénykezés az elmúlt pár évben, amikor a tanárok is az éjszaka hozott törvények reggeli értelmezése+ elolvasása után lehettek naprakészek) . A szakokleveles képzésnél csak annyit adnak, hogy tudj értelmezni jogi dolgokat, és ne süllyedj el egy ilyen helyzetben a szakzsargonban. A jogásznál mellé még rengeteg dolgot kapsz, de használat nélkül idővel elsorvad, és felesleges ennyit gürcölni érte.


"Szerintem meg az egyiket mindenképp érdemes, ha valakinek vezetői ambíciói vannak. Mert inkább üljön vissza valaki 26-7 évesen az iskolapadba, mint 40 évesen kezdje el továbbképezni magát, hogy vezető szerepet kapjon (nyilván nem osztály, hanem kórház szinten gondolom, osztályvezetéshez evidens, hogy nem kell jogi végzettség)."


Azt remélem nem gondolod, hogy a "vezető" végez minden jogi- gazdasági- történeti- politikai egyeztetést..... igazából ugyanaz helyzet, mint a rektoroknál, ne gondold, hogy egy- vagy több rektor irányítja az egyetemet, vagy hogy egy kórház igazgató irányítja a kórházat, ők csak a jogi felelősséget cipelik, ennek pedig inkább történeti hagyományai vannak az országban. A döntéseket egy gazdasági adottságoktól függő méretű team készíti elő, és sokszor ők is hozzák meg (filmekben biztos láttad hogy nagyobb multiknál össze ül a "tanács/=bizottság/ülés stb", és meghozza a döntését, nem 1 ember, hanem 11 ember hozza meg).

Maximum csapás vonalakat- ösvényeket szab meg a vezető, de neki a keze alá kell dolgozni, mivel anélkül nem működhetne, ehhez pedig nem feltétel egy jogi diploma.

Inkább több kisebb kell, hogy tájékozódni tudjon. Legyen gazdasági részről, legyen jogi részről stb stb nem feltétlenül mélyreható, hanem inkább általános ismeretanyaga/ papírja.

2015. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolná az ember, hogy egy orvos gyógyítani akar ,ahhoz viszont nem kell jogi végzettség. Megértem a vezetői ambícióidat,de számomra ellenszenves az,hogy kezdő orvosként máris azon töröd a fejed hogyan lehetnél főnök. Azt írod nem rólad van szó, de szerintem igen,és hidd el más szakterületen is tanulnak annyit mint az orvosok, csak éppen mást.
2015. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!