Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műelemzésnél mennyire veszik...

Műelemzésnél mennyire veszik szigorúan az 500 szót?

Figyelt kérdés
Ha pl. csak 400-450 szó lett, akkor az értékelhetetlen ?

2015. máj. 4. 16:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem értékelhetetlen, de egyértelmű pontvesztéssel jár. Nekem volt olyan ismerősöm, akinek ezen múlt a hibátlan (!) írásbelije, hogy kevesebb lett a szavak száma a megengedettnél (és mivel kis betűkkel ír, kb. két oldalt írt összesen), és a tanár nem tudott vele mit kezdeni, le kellett vonnia, csak ezért.
2015. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem számolják meg, szóval egyáltalán nem. Legyen meg a minimum 2-3 oldal és kész.
2015. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igazából én már annak is örülök ezek után, ha nem egy hatalmas NULLÁT ír rá, hanem csak rövid terjedelem miatt vesztek pontot. Annyira belefeledkeztem a gondolataimba, hogy erre már nem figyeltem és úgy adtam be. Megnéztem a tavaly érettségi feladatlapját a neten: 500-1500 szó 3-8 oldal, viszont sehol sem említi azt, hogy 500 szó alatt értékelhetetlen, viszont mintha rémlene valami evvel kapcsolatban. Egyébként 3 oldal és még egy pár sor lett.


Egyébként az irodalom tanár, aki javítani fog, amennyire jófej, annyira precíz is és megfogja számolni.


Ha valaki rendelkezik tapasztalattal, annak a válaszát szívesen várnám, köszi az eddigieket!

2015. máj. 4. 16:43
 4/19 anonim ***** válasza:
Minimum 3 oldal kell.
2015. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha valaki csak 2 oldal elemzést írt, az 0 pontot kap a 60-ból?
2015. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem nulla, csak komoly pontvesztés.
2015. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Hát mivel a 2 oldal az a minimum alatt van, úgy akkor az valószínűleg 0 pont.
2015. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem a 2 oldal a minimum, hanem az 500 szó. De szerintem azt is figyelembe veszik, hogy mennyivel kevesebb a megadottnál.. ha mondjuk 10 szóval az csak nem olyan durva, mintha valaki 200-300-at írt. :D
2015. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ezt diktálná a józan ész, de a magyar oktatásban azt nem keresem. Nem kevesen mondták, akik emelt magyart tettek, hogy könnyebb volt a szövegértés mint a középszintű.
2015. máj. 4. 18:51
 10/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 500 szó alatt nem értékelhetik. Az én magyartanárom mindig meg szokta számolni a szavak számát.
2015. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!