Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kitűnő tanulók hogy lehetnek...

A kitűnő tanulók hogy lehetnek ennyire jók mindenben?

Figyelt kérdés
Hogy van az, hogy vannak, akik egész iskolás éveik alatt kitűnőek, az érettségijük is meg mindenük? Az emberek általában vagy reál, vagy humán beállítottságúak, nem? Én pl. humán vagyok, és akármennyit tanultam, világ életemben maximum 3-as tudtam lenni matekból. De osztálytársaim, akik reál beállítottságúak, ők meg a törivel meg a magyarral szenvedtek állandóan. Hogy vannak mégis ilyen emberek, akik ugyanolyan jók mindenből, és mindenre fogékonyak?
2015. máj. 8. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy mondod, valaki vagy humán vagy reál beállítottságú. Szerintem itt a reálosok előnyben vannak, hiszen a reálok mennek nekik, a humánhoz pedig csak egy fenék kell. Ezzel szemben, a humánnak sokkal nehezebb, vagy lehetetlen megtanulni a reált akármennyit is foglalkozik vele.

Akik viszont inkább humánok, és mégis bevágják a reált is...hát, azok akkor reálok is, vagy pedig vért izzadva, de megtanulják valahogy. Na meg persze a szerencse igen sokat nyom a lanton!

2015. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromság ez a beállítottság, főleg, hogy akinek nem megy a reál az már egyből humánosnak mondja magát, nagyon sok esetben ez csak kifogás, a beállítottság szerintem erős érdeklődést is takar az adott terület irányába.

Igen vannak akiknek nem mennek annyira jól a reál tárgyak, ők valószínű nem lesznek kitűnők.

És vannak akiknek jól mennek a reál tárgyak, ezek közül akármelyikből lehet kitűnő, ha elég szorgalmas és megtanulja a humán tárgyakat is.

2015. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most nem csak a tanulmányi eredményre gondolok, ahol be lehet magolni 1-1 dolgozatra, amit kell. Mert pl. a magyar érettségin már semmire nem mennek vele. Ott szövegértés van, meg tudniuk kell kezdeni valamit egy esetlegesen ismeretlen szöveggel. Szóval ezt már nem lehet csak beseggelni.
2015. máj. 8. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát,vannak akik mindkettőből ugyanolyan jók ,vagyis bár az egyik "oldal" jobban érdekli őket,azért ráveszik magukat a másikra is a jó eredményekért :)
2015. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar érettségihez csak józan paraszti ész kell. Meg önálló vélemény a szövegalkotáshoz. Semmi már.
2015. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt eredetileg is jó képességeik vannak valószínűleg, másrészt veszik a fáradtságot és megtanulják. Egyébként főleg a második. Egy közepes képességű ember egy átlagos gimnáziumban simán lehet kitűnő, ha elég energiát fektet bele. Nem olyan nagy dolog ez. Az érettségi meg aztán főleg nem. Egész gimiben 3-4 között voltam a legtöbb tárgyból, mégis kitűnő lett az érettségim (pedig nem tanultam rá többet, mint előtte az órákra 4 éven keresztül).
2015. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A humánhoz fenék kell...ezzel nem értek egyet, de az biztos, hogy az egyiknek a humánt, a másiknak a reált kell jobban tanulni, mert nehezebb neki. A gyerekem ilyen kitűnő típus, humán beállítottságú, amit sose tanult. Matekból bizony gyakorolnia kellett. Szerintem itt az van, hogy amúgy is kevesebb energiát fordítanak pl. humánosok a humánra, így a reálra rá tudnak állni tanulással.
2015. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!