Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha saját kérésre évet ismétlek...

Ha saját kérésre évet ismétlek 10. -ben, akkor be kerül a bizonyítványba hogy megbuktam?

Figyelt kérdés

Öt hét és itt az év vége. Egy, ne adj isten két tantárgyból fogok megbukni. Az iskolában is keveset tartózkodtam tanítási napok alatt a jelentős mértékű betegségem és családi problémák miatt. Ebben az évben a teljesítményem kritikán aluli... az átlagom mindig is négyes felett volt, de idén meg ''boldog'' leszek ha elérem a hármast. Úgy gondolom hogy ha évet ismételnék az jobb lenne, mert a tudásom nem fejlődött semmit és egy évi tananyagot bepótolni lehetetlen lenne év közben. Csak attól tartok, hogy az emberek megvetnek emiatt mert a családomban még sosem történt hasonló eset.Kíváncsi lennék hogy egy kívülálló mit gondol minderről. Szerintetek jó döntés lenne saját kérésre kérni hogy hadd ismételhessem meg ezt az évemet?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 11. 02:37
 1/9 anonim ***** válasza:
általános elsőbe volt ilyen lehetőség utoljára egyébként sem éri meg
2015. máj. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk bárki kérvényezheti azt hogy ha szeretne évet ismételni.
2015. máj. 11. 03:02
 3/9 anonim ***** válasza:

hááát én mégse javaslom

matekból gondolom buksz abból én is 11.ben kezdtem 0ról

2015. máj. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, matekból nem bukok meg, csak történelemből és fizikából. Történelmet mindig le kellett ülnöm és megtanulnom mint ugye bárki másnak mert másképp nem megy... és ugyebár ez elmaradt. Fizikából pedig új tanárt kaptunk és teljesen mások a tanítási alapjai. Az az elve, hogy mindent mi dolgozunk ki és ő pedig kikérdez.. ha meg nem megy, akkor kérdezzünk, de ha meg is tesszük akkor sem tudjuk megérteni mert ledarálja a mondandóját 5 perc alatt. Anyukám úgy van ezzel a dologgal, hogy tudja milyen vagyok tanulás szempontjából és azt mondta döntsem el majd pedig szóljak neki és megbeszéljük a dolgokat. De nem tudom mit tegyek...
2015. máj. 11. 03:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérvényezzed, hogy az kerüljön bele az okmányba, hogy saját kérésre buktál meg.
2015. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha nem buksz meg, nyáron is be tudnád pótolni a hiányosságaidat

de te tudod, hogy mennyire rossz a helyzet

2015. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hiányosságom olyan szintű mintha nem is jártam volna 10. osztályba. Évet fogok ismételni az már 100%.
2015. máj. 11. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2019. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta már minden rendben van. Ismételtem végül, de nem bántam meg. Nem lesz valaki kevesebb attól, ha ismétel (ezt megtanultam). Az életem is úgy alakul ahogyan szépen eltervezem. Vannak nehézségek az életben, de túl kell rajtuk lendülni, mert különben nem jutunk sehová... Számomra érettségi után derült ki az, hogy mire vagyok képes. A suliban nem tudtam kibontakozni és megmutazni mihez van tehetségem... Bárki aki a jövőben ezt elolvassa és nehézségei támadnak az iskolában mint nekem (osztálytársak, tanárok, tanulás..) annak azt üzenem, hogy ne adja fel! Hidd el, minden jóra fordul még akkor is, ha teljesen kétségbe is vagy esve és nem látod a végét ennek az egésznek. Hajrá!
2020. jan. 19. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!