Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a Szent István Egyetemet...

Ha a Szent István Egyetemet tartják az ország legjobb agráregyetemének, a többi agrár-kar milyen?

Figyelt kérdés

A legjobbnak van mondva, de közben szerintem a szintje a béka s**ge alatt van.


A tanárok nem követelnek, vagyis de, követelnek, de olyan dolgot, aminek semmi értelme. A nehéz, tudományos dolgok senkit sem érdekelnek, azokat úgysem tudja egy diák sem, így nem is kérdezik. De a jelentéktelen dolgokat, amit szerintem pl. nehezebb megtanulni, tudni kell.


Eleinte úgy álltam ehhez, hogy "biztos épül rá valami". De így 3 év után azt kell mondjam "lóf**zt". Nem épül rá semmi, csak tudni kell, majd elfelejteni.


Miért nem fektetnek hangsúlyt a tudományos részre?

Mert akkor kevesebb diáknak sikerülne befejezni időben a sulit?


A másik meg hogy nem tanítanak meg semmire, ami a jövőben a munkád lesz. De még a területeket sem vázolják fel, ami szerintem szintén a dolguk lenne. Amikor erről kérdezősködtem, mindig volt válasz, de olyan amivel nem tudok mit kezdeni.


Ezek mellett a jegyek már nem érnek semmit. A diplomaosztón egy okostelefonra is lehetne helyezni a kis diploma-sapkát. Érdekes még, hogy én akkor jobb jegyet kaptam, mint amikor nem tanultam semmit, mint amikor tanultam. Ez sokat elmond szerintem. Igazság szintén nincs, akinek kedveznek, azok akik hazudnak, és lógnak.

Szerintem katasztrófa.


Vannak oktatók az egyetemen, akik próbálnak ez ellen harcolni, de kevesebben vannak, és az elkényelmesedett diáktömeg és unott tanárok elnyomják őket.


Tehát szerintem a képzés gyenge, nem szakembereket képeznek, akik kikerülnek a tudásuk akár a nullával is egyenlő lehet, ha ügyesek voltak.


Jó példa még amikor beadandót kellett írni. Mondanom sem kell, a többség elintézte ctrl+c ctrl+v-vel, és annak ellenére hogy tilos, elfogadták. Érdekes. Én csináltam önerőből, bibliográfiával és jegyzetekkel, de nem volt meg az oldalszám. Így nem lett lehetett leadni. Felnagyítottam a betűméretet, és tele írtam szeméttel, tehát igénytelenné tettem az amúgy jó dolgozatot, és el lett fogadva. Vicc.


Nem tudom az ország többi egyetemén mi a helyzet ilyen téren, de mindezek ellenére szeretnék MSc-re menni, csak levelezőn, és ha lehet nem ide.


Akinek van tapasztalata a többi egyetemmel kapcsolatban, annak megköszönném a segítségét, ha leírná tapasztalatait.



2015. máj. 11. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát sok mindenben sajnos igazad van.


A SZIE tényleg az ország magasan legjobb, agrár- és környezettudományi egyeteme. Itt a legmagasabb szintű az oktatók tudományos teljesítménye, itt van a legtöbb elnyert kutatás-fejlesztési pályázat, itt vannak a legjobb doktori iskolák. Ide jön a legtöbb és legsokfélébb külföldi hallgató, itt van a külföldi legtöbb vendégkutató és oktató is.


Mindez azonban sajnos nem azt jelenti, hogy a SZIE tényleg nagyon jó, hanem csak azt, hogy magasan a legjobb, mert a többi még sokkal-sokkal rosszabb, gyengébb, periférikusabb, színvonaltalanabb.


Én azt javaslom, hogy a SZIE MSc képzései közül válassz, ha a szakterületen belül akarsz maradni, vagy pedig menj külföldre!

A bécsi agráregyetem (BOKU) például nagyon jó, szintén jó a norvég NMBU, hollandiában a HAS Hogeschool, vagy Wageningen (bár utóbbi mostanában gyengélkedik), nagyon jó a svéd Ultunai egyetem (SLU), svájcban az ETH Zürich.

Viszont ez egy olyan szakma amit igazán magas színvonalon, csak a PhD képzésben fogsz megtanulni, úgyhogy eleve azt is célszerű betervezni!

2015. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem a SZIE gépészkarra gondolsz... mert az közel sem nevezném könnyünk.
2015. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a magyar felsőoktatás jobbára ilyen. Annyi, hogy némelyik szakot esetleg nehezebb elvégezni, vagy ugyanaz a szak más képzési helyen szivatósabb, de nem épp azt tanulod meg, aminek értelme is lenne, vagy legalábbis azt a legkisebb mértékben egy csomó hülyeséget meg nyomnak, ami már rég elavult, vagy amúgy se volt sose sok köze hozzá. Katasztrófa az egész... és jönnek ki a diplomával úgy, hogy kb. annyival vannak előnyben azokkal szemben, akik nem végezték el, hogy google-ban hamarabb megtalálják a megfelelő információt, amit már rég tudniuk kéne, de nem tanították meg. Vagy betanultatták velük az elméletet, de a gyakorlati alkalmazásról nem is álmodhattak sose, azt minek, majd vesződjön a munkáltató vele. Szánalom szerintem és erről nem a hallgató tehet, hogy úgy jön ki a felsőoktatásból, akár nagyon jó eredménnyel is, mintha csak a harmadát végezte volna el, a többit meg a munkáltatónak kell megtanítani...
2015. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!