Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Énekórákon miért csakis régi...

Énekórákon miért csakis régi dalokat tanítanak, miért nem lehetne már modernebb korból, a jelenből is tanítani?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, szeretem az énekórákat, mert ki lehet kapcsolódni, lazább óra, ez tetszik. Azonban nem értettem soha sem, miért kötelező nekem csak több száz éves dalokat tanulnom, énekelnem, már általánosban sem, bár ott még elmegy, de itt gimiben úgy érzem, jó lenne hallani a mai számokról is, előadókról, kicsit beszélni róluk, stb. Természetesen itt nem a "sztárok" nyomatásáról beszélek, azt nem akarja senki, csak kicsit megnézni mi változott ma, ilyenek, remélem értitek, van azért különbség a jelen és a múlt között, és véleményem szerint többre is mennék vele mintha 3-4-500 éves zenéket tanulmányoznék.

Legalább kicsit színesebbek lennének az órák. És nem, nem mondom a régiekre hogy rosszak, és tudom, hogy azok az alapok, szeretem a zenét, mindig ott van amikor kell. "A zene elég hangosan szól ahhoz, hogy ne halld, miként omlik össze kívül a világ" :)



2015. máj. 11. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha szart akarsz hallgatni, azt hallgasd otthon
2015. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Miért,milyenekre gondoltál? :)
2015. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rajtad is látszik hogy nem igazán értelmezted amit leírtam. ^^
2015. máj. 11. 19:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Az előző válasz az elsőnek ment értelemszerűen. :D Nyilván nem Miley Cyrus és Justin Bieber meg társaik, bármi, csak ne 100%-ban olyan mi már nem létezik ma. :D De akit úgy feldühít a kérdés mint az elsőt, nyugodtan ugorja át a kérdést, én se nagyon tudom már minek írtam ki, sok értelme van. :D
2015. máj. 11. 19:55
 5/9 A kérdező kommentje:
De mellesleg nem értem hogy ha vmi nem szimfónia akkor miért szar egyértelműen, de mind1. :D
2015. máj. 11. 19:55
 6/9 anonim válasza:
Vannak ma is olyan zenekarok akikről tényleg érdemes tanulni(pl az Eddának,Tankcsapdának,Illésnek is nagy múltja van. Oké-oké,nem vagyok semleges :D
2015. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Édes, hogy azt hiszed, hogy valaki dühös, csak azért, mert baromságot beszélsz.
2015. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az énekóra nem arról szól, hogy énekelgessetek, énekelgetni iskola nélkül is lehet, hanem a komolyzenei kultúrát akarja megismertetni. Úgy, mint az irodalom, a művészettörténet vagy akár tudománytörténet. A régi nagy zeneszerzők munkái sokkal összetettebbek, igényesebbek, mint egy múló mai sláger. Beethoven kiállja az idők próbáját, a mai futottak még slágerek meg eltűnnek a süllyesztőben.
2015. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, valóban igaz hogy sokkal összetettebbek, tudom tudom, csak bennem van néha hogy milyen ló lenne valami mairól hallani, igen fura is lenne. :D :) Nem tudom azt se miért beszélek baromságokat, csak egy véleményem van, ennyi. :D Mondjuk jó, neked is csak véleményed van, nem vagy dühös, le is zártuk a témát, peace. :D
2015. máj. 11. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!