Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a tanterv,...

Mi a különbség a tanterv, tanmenet és tematikus terv közt?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak nem portfóliót írsz? Vagy pedagógushallgató vagy?

A tanterv egy vaskos állami törvény, az összes tantárgyra vonatkozó tananyaggal, követelményekkel, azt nem te írod. A tanmenet az éves tervezés órákra lebontva, nincs kötelező formája, de az óra sorszáma, a tananyag tartalma, cél, módszerek, eszközök szoktak szerepelni benne. A tematikus terv csak a portfóliós időszámítás óta létezik, az egy többórás (kb 10) tananyagegységnek a tanmenetnél részletesebb, az óratervnél kevésbé részletes beosztása.

2015. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a kérdező megköszönte-e hogy vetted a fáradtságot, arra hogy leírd, de mindenesetre én köszönöm, nekem kicsit segített! :)
2016. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért is kell lepontozni? Komolyan vannak olyanok, akik egyes oldalakra csak lepontozni járnak?
2016. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!