Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Komplex szakmai vizsgán 1...

Komplex szakmai vizsgán 1 bukás viszi az egész vizsgát?

Figyelt kérdés

már nagyon felidegeltek a tanárok ebben az ügyben. egyik tanár azt mondja, hogy ha mondjuk az írásbeli még nem sikerül, de a gyakorlati és a szóbeli sikerül, akkor azokból nem kell majd újra vizsgázni, egy másik tanár pedig azt mondja, hogy ha az írásbeli nem sikerül, akkor teljesen mind1, elmegyek-e a többire, azokat is újra kell majd csinálni, és végül egy harmadik tanár azt mondta, hogy az írásbeli és a szóbeli együtt van, mint elméleti vizsgarész, és a gyakorlati van külön, így tehát ha az írásbeli nincs 51%, akkor még a szóbelivel lehetne javítani.


neten nem találok semmi információt...vicc ez az oktatás tényleg. én arra tippelek, hogy 1 bukás viszi az egészet...hiszen hát az első verziónál pont ebben különbözik a komplex a régi, modulos rendszertől...de hátha valaki jobban tudja.



2015. máj. 18. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is össze vissza beszélnek, ugyanezeket mondják. Nekünk úgy van, hogy írásbelin 60% a kettes, 3 rész van plusz egy gyakorlat. Ha az írásbeli nem sikerül valamelyikből akkor abból nem mehetek szóbelizni, viszont a többiből igen. És akkor pótvizsgáznom majd abból az egyből kell, a többiről kapok egy papírt addig, hogy meg van. De őszintén fogalmam sincs, az írásbelink napján azt mondták, ha nem sikerül az egyik a többiből se jöhetünk, utána meg javították, hogy ja de, csak abból az egyből nem. Nevetséges.
2015. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
így van, hát valószínű neked akkor még a modulos rendszerben volt. nekem ez már a második szakmám, és az elsőt én is úgy raktam le, még 2 éve, ott szerencsére minden modul sikerült...most viszont nagyon úgy néz ki, hogy az írásbelin jó, ha 40% összejött.
2015. máj. 18. 19:58
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is most vizsgázok! Szóval ezért se értem, hogy mit beszélnek. Én se hiszem, hogy elértem a 60%-ot, hisz lehetetlen volt. Nem volt rá időm, hogy befejezzem. Manapság jönnek azzal, hogy semmit se ér, mégis olyan nagy az elvárás! :(
2015. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nálunk csak annyi volt a gáz, hogy nagyjából azt a részt vettük a leglazábban, ami benne volt. első oldal full munkajog, miközben tanár is arra tippelt, hogy ne vegyük ezt a tantárgyat annyira komolyan, jó ha 1-2 kérdés lesz elvétve az írásbelin...a maradék rész pedig pont ugyanígy volt, egy darab szakmai, sőt szakmához majdnem közel álló kérdés sem volt benne...jó, hogy 2 évig arra mentünk rá intenzíven, hogy a szakma legfőbb ágait átvegyük...erre abból semmit sem kérdeztek...több, mint valószínű, hogy senkinek sem sikerült nálunk...:D
2015. máj. 18. 21:21
 5/18 anonim ***** válasza:
Az szép! Sajnálom! Nekünk is kb ez volt amúgy, a tanár elmondta, hogy mire számíthatunk, mivel most lett bevezetve, így biztosan kérdezni fogják, azokat tanuljuk meg. Egyik se volt benne, illetve időnk se volt sajnos befejezni. De az a vicc, hogy nem csak a mi osztályunk bukik belőle, hanem rajtunk kívül még 4-ről tudunk, akiknek nem ment, nem volt idejük rá. Kicsit érdekesnek tartom ezt...
2015. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
tavalyról is ezt hallottam, mechatronika szakmából osztály bukott, és volt köztük egy szakma sztárja győztes, szóval ő megkapta mondjuk a szakmát, de ő is megírta kíváncsiságból, és 48%-ra sikerült...pedig hát belőle aztán tényleg jó szakember lesz...:D vicc ez az rendszer...:D
2015. máj. 19. 19:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Na, mi ma megtudtuk az írásbeli eredményt, ezzel együtt, hogy egy nem sikerül, sajna a többi se! Tehát mi nem mehetünk szóbelizni a másik háromból, hiába sikerült, mert lett egy bukás! Nálunk nem csak hogy az egész osztály megbukott, de állítólag országos szinten nagyon rossz lett és sokan buktak. Szép egy oktatási rendszer ez :)) Meg hogy ilyenen nehéz vizsgafeladatokat állítanak össze.
2015. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
rendben, köszi szépen...akkor valószínű mi is így jártunk...:D tökéletes...hát akkor marad az ősz...
2015. máj. 20. 08:33
 9/18 A kérdező kommentje:
nekünk azt üzente a tanár, hogy menjünk holnap gyakorlati vizsgára. amúgy 35% lett tőlünk a legjobb írásbeli...:D
2015. máj. 20. 12:03
 10/18 A kérdező kommentje:
ma nekünk azt mondták, hogy csak a sikertelent kell ismételni. egyébként gyakorlati vizsga simán meglett...mostmár csak a szóbeli.
2015. máj. 21. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!