Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a tanári alkalmassági?

Milyen a tanári alkalmassági?

Figyelt kérdés
ELTE-TKK-ra szeretnek menni angol orosz szakon és nem tudom minlehet az alalmassági. Tudnátok segíte i?

2015. máj. 23. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van róla egy leírás, bár igazából engem is érdekelne valakinek a személyes tapasztalata :)

Amúgy nekem június 4-én lesz.

2015. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szerdán voltam Szegeden alkalmassági vizsgán. Elolvastam az ELTE vizsgáját is. Teljesen megegyezik az SZTE alkalmassági vizsgájának menetével.


Névsor szerint hívtak be. Háromfős bizottság volt, nagyon kedvesek voltak. Először egy általános beszélgetés volt, hogy miért éppen az adott szakpárost választottam. Mi motivált a tanári kar megjelölésére, valamint azt is megkérdezték, hogy hányadik helyen jelöltem meg. Mivel nem első helyen, ezért érdeklődtek afelől is, hogy mit jelöltem meg elsőként. De szerintem nem olvasták el a motivációs levelet, maximum belepillantottak, szóval nem az alapján folyt a beszélgetés. Aztán megkérdezték, hogy mit választottam: szituációt, vagy egy irodalmi mű értelmezését. A szituációk közül egyet előre ki kellett választani, és abból felkészülni, de természetesen ez társalgás volt, szóval kérdezgettek az adott nevelési helyzet kapcsán. Végül megkérdezték, hogy van-e valamilyen betegségem, ami hátráltatna a tanításban, s mivel nincs, ezért ott helyben alkalmasnak tituláltak. Sok sikert, ne izguljatok! :)

2015. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!