Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök, villamosmérnök,...

Gépészmérnök, villamosmérnök, vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, jövőre fogok felvételizni. Azt már eldöntöttem, hogy első három helyen ezeket fogom megjelölni (mindegyik BME), viszont a sorrendet nem tudom eldönteni...


Mesélnétek egy picit a szakokról, az egyetemről, a képzésről, az elhelyezkedési lehetőségekről, illetve arról, hogy mikkel foglalkozhatnak a fenti szakemberek? Meg arról, hogy melyik mennyire nehéz?



2015. máj. 24. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök valami irdatlan nehéz és ha nincs érzéked hozzá, nem érdekel akkor felettébb undorító de ha szereted akkor nagyon szórakoztató tud lenni. :D


Gondolj, arra hogy mit szeretnél csinálni mondjuk 10 év múlva, és próbálj meg aszerint dönteni, még van 1,5 éved kitalálni, a legutolsó pillanatban is megcserélheted még a sorrendet.

2015. máj. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kb mindegyik egyforma nehéz.


Amúgy meg rengeteg terület van


pl kereskedelmi terület, művezető, tervező


Teljesen mással foglalkozik aki pl az e-onnál dolgozik terület gazdaként mint aki tervezőként dolgozik.

2015. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Körülbelül mindegyik egyforma nehéz, de ha nem tudod, hogy mit akarsz csinálni, én a gépészmérnököt mondanám, mert onnan sokkal egyszerűbb később bármerre menni, eléggé JollyJoker szak a mérnöki képzések között, gyakorlatilag bárhol elfogadják akár továbbtanulás, akár munkaerőpiaci körülmények között.
2015. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb amit az utolsó mondott. Viszont ha nem érdekel a gépészet, akkor az is halál, fölöslegesen ne felvételizz olyan mérnöki szakra, ami nem érdekel igazán. Ez ugyanúgy igaz a villamosmérnökire is, én pl. képtelen lennék elvégezni, mert egyszerűen nem érdekel annyira az elektronika. Szóval mindenképp nézz bele a képzések tantervébe, de ne az első 1-2 félévbe, az minden mérnöki képzésen egy izzasztó alapozó időszak, aminek általában a szakmához se sok köze van, csak arra való, hogy megszűrje az embereket. (Meg hogy megtanítson téged BÁRMIT deriválni.)
2015. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából engem érdekel az elektronika és a gépészet is, illetve a szoftveres vonal is valamennyire. Szeretnék robotokkal foglalkozni.


Amúgy matek-fizika-infó speces vagyok egy elég jó hatosztályos gimiben, egy nagyon jó matektanárral. Szóval az alapokkal nem lesz gondom szerintem. Nem nagyképűségből mondom, de belenéztem pár első féléves BME-s zh-ba, nagyjából meg tudnám őket csinálni (integrálás, deriválás, határérték megy elég jól) Matekból emelt szintre készülök, fizikából még nem tudom hogy közép vagy emelt...

2015. máj. 26. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Leírtak alapján egyértelműen mechatronika passzol hozzád, azzal a végzettséggel kifejezetten robotokkal foglalkozhatsz, érdekel az infó és elektronika, akkor pedig nyert ügyed van, mert olyan szakot tanulhatsz, ami érdekel is.
2015. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az már kérdés, hogy felvesznek-e... Olyan 450-460 körül szokott lenni a ponthatár, ugye? 450-470 közé saccolom majd a pontokat... Bízom benne, hogy a matek, fizikán kívül a többi érettségivel se lesz gondom
2015. máj. 28. 15:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg még azt kihagytam, hogy érdekelnek a hardverek is
2015. máj. 28. 17:32
 9/9 anonim válasza:
55%
asd
2020. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!